Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koko DNA kertoo Jumalasta!

Vierailija
07.10.2017 |

7000 km geneettistä rihmaamme koostuu kolmesta osasta rihmaa kiertyneenä noin pitkän matkan. Koko homma on monimutkaisimmasta monimutkaisin mutta se on koodattu päällekkäin niin että jos kuvittelet kirjarivin tuon pituiseksi ja alat lukea sitä niin ottaessasi ensimmäisen kirjan voit jatkaa loppuun rivin mutta jos aloitat toisesta kirjasta rivillä tulee esiin uusi rivistö kirjoja päällä ja kolmannessa taas sama.

Kun dna syntyy niin siihen on asennettuna perään korjausmekanismi joka korjaa niitä kolema tekijää systemaattisesti.

Koko dna on niin hirmuisen nerokas juttu ettei mikään tietokoneemme ikinä yllä samaan. Se on suurin todiste ÄLYKKÄÄSTÄ suunnittelijasta sillä mikään ei koskaan kuolleesta materiasta suunnittele moista systeemiä.

Ajatelkaa että Jumala on niin nero että sai yhdet solut kuulemaan ja näkemään ja haistamaan ja maistamaan jne. Ja niin täettä koko keho säätelee itseään ja jopa korjaa itse itseään niin pitkälle kuin mahdollista.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taas jotain Mikael Torpan aivoituksia?

Vierailija
2/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No koodatkaapa jotain DNA n veroista :)!? Ei mikään tuollainen synny mutavellistä likooomalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aikahan on EVOLUUTION VIHOLLINEN sillä kaikki materia kuluu ajassa eikä ikiliikkujaa ole materiaalisessa mielessä. Materia ei omillaan ollen ikinä tee muuta kuin rappeutuu.

Vierailija
4/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilman ulkopuolista henkeä ja älyä ei ihmistä olisi ihminen itse ikinä luonut eikä keksinyt dna ta . Emme yllä samaan likimainkaan.

Jätä mutavelliä skviljoonaksi vuodeksi niin ei siitä vieläkään ole ihminen ulos ryöminyt! Se muta on vaan muuttanut materiaalista muotoaan rappeutuen ja muuttuen.

Vierailija
5/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nämä jotka palvovat pelkkää luontoa eivät ymmärrä ettei sitä koko luontoa olisi olemassakaan ilman Jumalaa ja vihonviimeksi ihmistä. Otamme koko homman liian itsestäänselvästi emmekä ymmärrä että meille annettiin kaikki tämä ihan ihmeellinen dna ja kaikki ilmaiseksi käyttöömme että meilläkin olisi kivaa täällä, kuten Jumalalla joka halusi jakaa iloaan muiden kanssa.

Ja kun Jumala loi dnan ja perään korjausmekanisminkin niin hän voi milloin vaan luoda ihmisen uudelleen eli voittaa kuoleman! Kun kuolemme luonnollisen kropan kuoleman on sielussa muistissa pilvessä koodimme ja meidät sitten herätetään samaan kroppaan joka on kokonaan korjannut dnamme . Tässä vaelluksessa ja kropassa me on vielä dna ssa epätäydellisyyttä mutta sitten ne kaikki poispyyhitään. Saamme elää täydellisellä kropalla ja dnalla hänen lähellä jos haluamme!

Toivottavasti sinäkin tartut tähän avaimeen joka on Jeesus joka meni edellä tämän portin, tai portaalin!

Vierailija
6/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyfysiikka on tajuamassa saman että tieto liikkuukin universumissa jotenkin ihan muuten kuin olemme kuvitelleetkaan!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajatelkaa kun mekin voimme laittaa inhimillistä tietoa pilveen niin tuollainen superälykäs voi laittaa pilveen koko maapallon ihmiskunnan ihmisten tiedot rajattomasti! Jumala todella omaa supertietsikan ja äänellään ohjaa sanoillaan ( dna n kirjaimet esim) koko hommaa.