Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Näin vanhan pariskunnan aamulenkillä

Vierailija
29.09.2017 |

Mies työnsi naista pyörätuolissa ja heidän vierellään kävellä laahusti koiravanhus, he pysähtyivät ja ihailivat ruskan värjäämää vaahteraa.
Menin heistä ohi ja aloin itkeä, koska tuntuu että kukaan ei minua huoli kumppaniksi enkä saa vanhana kokea tuollaista 😢 olen 36v ja ihan hiljattain tajunnut sen karun faktan, että elämäni muuttuu päivä päivältä yksinäisemmäksi kun ystävät menevät naimisiin ja hankkivat lapsia, tunnen itseni niissä kuvioissa niin turhaksi ilman puolisoa tai omaa jälkikasvua.
Vielä pari vuotta sitten olin ihan sinut sen kanssa, että mahdollisesti olen lopun ikääni yksin. Minäkin haluan vanhana käydä kävelyillä ja jakaa ihania asioita jonkun kanssa, jonkun jolle ei tarvitse edes sanoa mitään mutta hän tietää mitä ajattelen.
Masentava perjantai...

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei meitä kilttimiehiäkään kukaan nainen huoli 😭

Vierailija
2/3 |
29.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Milloinkaan ei ole myöhäistä löytää hyvä kumppani tai uusi sydänystävä. Älä vaivu epätoivoon ja luovuta, vaan tutustu avoimin mielin ja ennakkoluulottomasti erilaisiin ihmisiin. Olen varma, että sinäkin vielä löydät ihanan ja rakkaan ihmisen rinnallesi ja tulet olemaan onnellinen. 💕

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan kannattaa niitä vaatimuksia sitten laskea, jos ei vieläkään ole löytynyt ketään. Naisilla tuppaa käymään niin, että nuorina ollaan liian nirsoja (kun pitkäaikaista kumppania haetaan) ja vanhempana aletaan laskea vaatimuksia liian myöhään, jolloin miehet eivät enää kiinnostu/ oman ikäisistä on parhaat viety 20 vuotta sitten..