Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onkos keskimääräinen 30+ mies jo usein komeampi kuin keskimääräinen 30+ nainen

Vierailija
23.09.2017 |

Suomessa, täkäläisittäin isoissa kaupungeissa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Usein näin on. Kauneuden kohdalla menee toisin päin.

Vierailija
2/4 |
23.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkoitat varmaan paremman näköinen? Naisesta harvemmin käytetään sanaa komea. No, ei ole miehillä yhtään sen parempi ulkonäkö. Miehillä on vain epärealistisen ihaileva käsitys omasta ulkonäöstään. Suomalaiset naiset haukutaan maanrakoon vaikka miehet eivät ole yhtään paremman näköisiä. Meillä suomalaisilla on tyypillisesti sellaiset kasvonpiirteet jotka eivät ikäänny kovin tyylikkäästi ja tämä koskee yhtä lailla miehiä ja naisia (ja kyllä, itsekin nämä piirteet omaan).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehet kypsyvät hitaammin eivätkä romahda niin korkealta, joten voi hyvinkin olla. Kun ajattelen ympäristöäni niin kyllähän se noin on?

Vierailija
4/4 |
23.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu, mistä tykkää. Minusta naiset kaunistuvat, kun se lapsenpyöreys häviää. Monilla se tapahtuu vasta lähemmäs kolmikymppisenä. Jostain syystä monet miehet kuitenkin pitävät lapsenomaisia kasvoja kauniimpina, joten kolmikymppiset naiset saavat paljon lokaa niskaansa. Miesten ikääntymiseen ja lapsipyöreyden katoamiseen suhtaudutaan taas toisin päin. Kun heillä lapsipyöreys häviää ja kasvonpiirteet tulevat paremmin esille, kehutaan miesten komistuneen. Eli en ole samaa mieltä aloittajan kanssa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kaksi