Nyt hei ihan oikeesti hää-hörhöt, häipykää jonnekin hääsivuille keskustelemaan!
Meitä muita kun ei tippaakaan kiinnosta teidän häät ja prinsessaksi sullotut mammutit, rahankeräyksenne tai hääleikkinne. Niin ja olkaa ystävällisiä, älkääkä lähettäkö niitä hääkutsuja kenellekään!!
Kommentit (4)
niin paljon rehellisempiä ja normaalimpia vastauksia saa kysymällä kaikenlaisilta ihmisiltä.
Kysypä esim jollain hääsivulla, että onko 2000 e hääpuvusta törkeän kallis tai että " miks mulla ei oo enää ketään kaveria, vaikka puhun 2 vuoden päästä olevista häistäni vaan 6 kertaa päivässä" ??
noita häähörhöjä, pitää olla polttarit maalla, merellä ja ilmassa, leikitään prinsessaa ja sitten muutaman vuoden päästä erotaan.
että mulle tulee hääsivuilla paha mieli ja ahdistus, kun kenelläkään ei ole mitään muuta elämää kun häänsä. Meillä ei esim ole edes kutsuja vielä tehty saati postitettu, polttareita en halua, puku on käytettynä ostettu jne. En koe yhtäläisyyttä hääsivuilla, vaikka naimisiin menenkin.
Kyllä minä ainakin luen hääketjuja ihan mielelläni, ja jos joku aihe ei kiinnosta, OSAAN OLLA AVAAMATTA KO. KETJUA.
t. ensi kesän kaaso : )