Haluaako viidenkympin saavuttaneet sinkkumiehet naisen joka synnyttäisi heille lapsia?
Toivoisin vaan jotain ajatuksia/kokemuksia aiheesta.
En ymmärrä mikä tässä aiheessa on väärää, jos ylläpito poistaa...
Myös siihen olisi kiva kuulla ajatuksia, kuinka pian tapailun alettua pitäisi lasten haluaminen tai ei-haluaminen ottaa puheeksi.
Satun olemaan vähän nuorempi nainen joka ei usko haluavansa lapsia.
Kommentit (7)
Jos noin vanhat miehet tahtovat lapsia, se yksinkertaisesti tarkoittaa sitä, että ne on nuorempana jääneet tekemättä tai joku on mennyt esim. tapaamisoikeuksissa mynkään. Tai sitten kasvatus on mennyt ihan toisin kuin oli aikomus ja on halua korjata virhe. Joka tapauksessa kyseessä lienevät poikkeusyksilöt, joskaan ei superharvinaiset.
Tuota vähän ajattelinkin, että jos ei ole niitä lapsia valmiiksi, niin kuinka yleistä on, että naistakin etsitään lapsentekomielessä... Tuossa iässä.
Yhteisen naisen? Voi tyttöparkaa...
Arvaamalla sanoisin, että harvempi haluaa, mutta en ole tästä mitään kattavaa kartoitusta nähnyt.
Uskoisin, että ne, joilla on lapsia aikaisemmasta liitosta, eivät enää välttämättä uusia halua. Mutta jos lapset ovat olleet aina haave, mutta naista ei ole saanut, niin ehtiihän sitä vielä 50-vuotiaanakin.
Tiedän erään alkoholisoituneen 64-vuotiaan miehen jolla ollut 10 vuotta päähänpittymänä hankkia lapsi. Yritti hakea jopa Venäjältä ja Aasiasta naispoloisia joita yritti pakottaa raskaaksi (toi heidät Suomeen, varasti passit ja lupasi avioliittoa/oleskelulupaa lapsia vastaan). Naisten onneksi suunnitelmat meni pieleen.
Lienee erikoistapaus.
En todellakaan. Haluan nauttia elämästä, en pilata sitä.
Siis tämähän ei todellakaan ole mikään "tarjousilmoitus" jos ylläpito ajatteli niin. Huoh! Ei todellakaan...