Visasta kysymys.
Siis jos ottaa visakortin ja luottorajaksi vaikka 1000e, niin onko niin että joka kuukaudelle on luottoa tuo 1000e. Vai niin että jos ostat luotolle vaikka 500e ja lyhennät sen kk lyhennys verran, niin seuraavan kerran se 1000e on käytettävissä kun edelliset luotot on maksettu pois??
Toivottavasti joku ymmärsi ja osaisi valaista meikäläistä.
Kommentit (6)
maksat minimilyhennyksen toukokuun lopussa....jää " velkaa" vielä 705 euroa ja siis luottoa on mahdollisuus enää käyttää 295 eurolla tai muuten ylität luottorajan
Eli että kortilla on luottoa vain se 1000e ja jos käytät kaiken ja maksat vähitellen se luotto karttuu takaisin sitä mukaa kun maksaa takasin.
AP
sepäs olisikin hauskaa kun joka kuun alussa nollaantuisi ja vuoden päästä olisi 12000 e velkaa jos ei kertaakaan lyhentäisi :D
mutta jos luottoraja on 1000e/kk, niin se tarkoittaa kalenterikuukautta. eli luottoraja nollautuu kuun alussa.