Raskausaika oli kyllä ihan hirveää aikaa, ei koskaan enää!
Kamalia hormonimyllerryksiä kokoajan, rinnat turposi, lihava ja ahdistava olo 24/7,paha olo, väsytti kokoajan, joka paikkaa särki, oksetti, VÄSYTTI, oli todella ällöttäviä mielihaluja kokoajan..
Synnytys oli onneksi tosi nopea, kivuton ja naurettavan helppo tapahtuma. En aio tehdä enempää lapsia kamalan raskauden takia. Ei ikinä enää!
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Minulla raskaus oli todella helppoa aikaa. Ei mitään oireita.
Samoin. No väsymystä vähän ja muutama päivä oli jotain liitoskipuja tms. mutta muuten ei mitään. Pitää levätä uupelopäivinä ja reippailla reippaina päivinä.
Samaa mieltä ap. Itse juuri raskaana ja en tullut edes ajatelleeksi kuinka epämukavaa tämä homma on. Vielä on vuoden lopuille aikaa tässä ennen synnytystä ja toivon toki että lapsi syntyy täysiaikaisena mutta en kyllä hanki lisää lapsia.
Minulla raskaus oli todella helppoa aikaa. Ei mitään oireita.