Transsuista ym. puhuttava nyt jo lapsille - opetussuunnitelma velvoittaa
Uusi opetussuunnitelma velvoittaa käsittelemään sukupuolivähemmistöjä kaikissa oppiaineissa. Sairasta!
Kommentit (5)
Miksi sairsta? En siis ole mikään aktiivinen seksuaalivähemmistöjen puolestapuhuja vaan aivan tavallinen espoolainen perheenäiti, mutta kiinnostaa, miksi tuo mielestäsi on sairasta?
Muuta jonnekin, missä sukupuolivähemmistöjen oikeuksilla ei ole väliä. Esim. Venäjä tai joku islamistivaltio ovat hyviä kohteita.
"Pitänyt huomioida sukupuolien moninaisuus" = puhutaan transuista?
Aika hienosti vedät nyt mutkat suoriksi. Tuolla puhutaan esimerkiksi vaaleanpunaisesta isänpäiväkortista ja käsityöjaon poistamisesta.
Ihme puuhastelua tuollainen. Sukupuolia on tasan kaksi, mies ja nainen. Muiksi itsensä kokevilla on mielenterveydellisiä ongelmia.
Se, että haluaa homostella ja tykkää samasta sukupuolesta, on ok.Mieltymyksensä kullakin, eikä se ole mikään syy syrjintään.
Voi sua reppanaa :(