Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka pääsisin eroon pintyyneestä maneeristani?

Vierailija
22.08.2017 |

Vuosia sitten oli muotia, että puhuu kuin ylpeä afrikkalais-amerikkalainen nainen, eli liikuttaa päätään rytmikkäästi sivulta sivulle, nostaa etusormensa silmiensä tasolle sanojensa painokkuuden osoitukseksi tai jopa napsauttaa sormiaan puheenvuoronsa päätteeksi.

Aluksi rupesin tekemään niin huumorilla, mutta myöhemmin huomasin eräältä kotivideolta, että teen niin ihan huomaamattani, kun esim. sanon eriävän mielipiteen.

Nyt haluan maneerista eroon, mutten tiedä, onko se enää mahdollista. Maneerit tarttuvat minuun helposti. Onnistuuko mannerista poisoppiminen ihan vaikka niin, että kotona harjoittelee, esim. teeskentelee puhuvansa toisen kanssa ja istuu käsiensä päällä, opettelee eleettömyyttä?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita itsellesi viitosen sakko joka kerta, kun teet tuon ärsyttävän jutun ja anna se viitonen aina ekalle kerjäläiselle, jonka näet kadulla.

Vierailija
2/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei, älä miksi? :D Aivan mahtava maneeri, miksi haluaisit olla eleetön? Vaikka se ei enää olekaan muotia, pidä silti toi :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä lopeta sitä. Se on hyvä.

Vierailija
4/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myy se huutonetissä.

Vierailija
5/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuohan on maneerien aatelia! Kanna se ylpeydellä :)

Vähän ohis, mutta olen huomannut, että on paha, kun alkaa tehdä jotakin "sarkastisesti". Ennen pitkää sitä huomaa tekevänsä koko ajan huomaamattaan. Minulla se on siis se, että sanoo ääneen LOL. Aloitin sen sarkastisesti ja ivallisesti tehdäkseni pilkkaa sitä käyttävistä, mutta siitäpä tulikin oma tapa. Noloa! Vaihtaisin sen milloin tahansa tuohon sassy black womaniin!

Vierailija
6/6 |
22.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enpä ole ikinä nähnyt kenenkään...räjähtäisin nauramaan jos näkisin. Ajattele sitä että sulle naureskellaan ainakin takana päin jos ei edessä.