Järjestyksenvalvojat pahoinpitelivät pienikokoista naisartistia flow festivaaleilla
Inga mauer yritti syödä ruokansa loppuun ja kasa järkkäreitä hyökkäsi kimppuun??
Kommentit (288)
Vierailija kirjoitti:
Lähde?
https://www.seiska.fi/Uutiset/Skandaali-Flow-festivaaleilla-jarjestykse…
Haava polvessa = pahoipitely? Kyllä siellä on sieniä syöty varmaan ihan rauhassa.
Vierailija kirjoitti:
Ei tainnut Alma olla?
Naurattaa, vaikkei saisi.
Poliisi vieny putkaan, joten aika selvä tapaus, silloin pitää olla tosi sekaisin. Toki nyt selitellään kaikkea parhain päin.
Minkäkokoista ja kumpaa tai ehkä mitä sukupuolta edustavaa järjestyksenvalvojat saavat pahoinpidellä?
Mainittiinko suosikkilehdessäsi aiheesta mitään?
Järkkärit olivat kyllä tänä vuonna aivan pihalla. Eivät he ole ainoita työntekijöitä siellä ja muiden alueella työskentelevien kohtelu oli järkyttävää. Voin vain kuvitella millaista väkivaltaa he kokivat joilla ei ollut mitään passia kaulassa. :(
Olikohan järjestyksenvalvojat rekrytoitu jostain moottoripyöräkerhosta...
Kuulin, että järkkärit eivät olleet kuitenkaan yhtään kiinnostuneita esimerkiksi valvomaan asetettua 18v ikärajaa, vaan siellä oli paljon alaikäisiä.
Onhan se...siis niinq...tosi törtsii et fasistit on tönimässä siel hyvän olon festareil mis rakkaus kukkii ja...niinq sillee...rakkaus, anarkia ja....öh....vasemmisto...?
Eniten jutussa häiritsee tuo putkaan vieminen, jos nyt yritän hahmottaa juttua niin järkkärit on toimineet epäasiallisesti ja koska on joutunut putkaan ei ole totellut poliiseja, ollut päihtynyt tai molempaa.
Eli heillä voi olla hyvinkin perusteita nostaa järkkäreitä vastaan syytteet.
Vierailija kirjoitti:
Eniten jutussa häiritsee tuo putkaan vieminen, jos nyt yritän hahmottaa juttua niin järkkärit on toimineet epäasiallisesti ja koska on joutunut putkaan ei ole totellut poliiseja, ollut päihtynyt tai molempaa.
Eli heillä voi olla hyvinkin perusteita nostaa järkkäreitä vastaan syytteet.
Juu, LOL. Kaikki pidätetythän on aina rikosilmoituksia tehtailemassa. Mutta poliisilla/järkkäreillä on oikeasti oikeus ottaa ihmisiä kiinni. Kiinniotettava itse sitten vaan valitsee voimakeinojen tasoa. Eli tässä tapauksessa ei ole mitään uutisoitavaa. Tolla festarilla tosin voi olla ensi vuonna vaikeuksia löytää järkkäreitä sinne :-).
Otsikossa oli tuo "pienikokoinen", että lukijat heti tietävät ettei kyseessä ollut Alma tai Anna.
Lähde?