Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kiitoskuvan lähettäminen rippijuhlien jälkeen mielestäsi tarpeellinen?

Vierailija
13.08.2017 |

Kummeille teetin paremmat kuvat ja itselle tietty. Nyt mietin, että lähettäisikö kaikille vieraille tai siis perhekunnille peruskuvan kiitostekstillä. Tosin kaikki varmaan otti kuvia juhlissa kännykällään, joten onko kuvan lähettämisessä edes järkeä..?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta ei ole. Meillekin noita kiitoskortteja milloin mistäkin juhlista on lähetetty, ja melko toimettomana ne lipaston laatikossa lojuvat. Silloin tällöin tulee siivotessa vastaan ja mietin, että onko lupa heittää ne jo roskiin.

Jos kiitoksen haluaa lähettää niin tekstari riittää.

Vierailija
2/5 |
13.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitoskortti kannattaa lähettää. Kuva sopii siihen mukaan oikein hyvin.

Kyllä minä säilytän kaikki ne joulutervehdykset, kiitoskortit ym., missä on valokuva. Muut kortit heitän aikanaan pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä teettäisin Ifillä kuvallisen kiitoskortin. Kortista saa itse muokattua mieleisen.

Vierailija
4/5 |
13.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkin kuuluu lähettää kiitoskortti!

Vastaanottaja sitten päättää mitä sillä tekee, pistääkö roskiin vai säästääkö.

Mihin käytöstavat on oikeen kadonneet? Meillä oli viikko sitten rippijuhlat ja esim. vanhemmilta sukulaisilta tuli 100 € lahjoja rippilapselle. 

Ei se juttu ole siinä, että saa kuvan, vaan siinä, että hyviin tapoihin kuuluu kiittää ja mun mielestä tekstari nyt ei oikeen vaan ole sellainen tapa juhlissa, joissa saa arvokkaita lahjoja ja jotka vaativat vierailtakin vaivannäköä, esim. pitkä matka.

Jostain synttäribileistä voi laittaa vaikka Facebookiin kiitokset tai lähettää tekstarin.

Vierailija
5/5 |
13.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni kiitoskortti kuuluu asiaan. Ifillä omasra kuvasta teetettyinä eivät paljoa maksa kuten edellä jo vinkattiin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän yhdeksän