Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen osoittaa kiinnostusta - mutta ei

Mies yksi vain
08.08.2017 |

Hei Ystävät ja varsinkin ihanat naiset,

Olen ihmetellyt tätä asiaa jo aiemminkin, mutta nyt ajattelin kysäistä, jos saa hyviä vastauksia. Aikoinaan opiskellessa eräs hyvän näköinen ja muutenkin ihana nainen osoitti minulle huomiota, mutta siitä ei koskaan tullut mitään. Hän oli minua selvästi nuorempi, joten ehkä siinä oli syy.

Eilen illalla olin baarissa ja siellä oli aivan ihana nainen tai tyttö, jos saa tytötellä, kun oli niin suloinen. Katselin häntä ja olin muka ymmärtävinäni, että hän katseli minua ja jopa hymyilimme toisillemme, mutta kun yritin lähestyä häntä, nainen olikin yhtäkkiä etäinen eikä halunnut kontaktia. Olin kyllä juonutkin, mutta en niin paljon, että en muistaisi niitä suloisia kasvoja tai hänen ystävätärtään. Muistan molemmat.

Antakaa neuvoja naiset, miten menetellä. Minun ongelma on se, että olen kauhean kiltti. En minä kehtaa olla röyhkeä. Joskus tuntuu, että naiset odottavat sitä. Pidän itseäni melko hyvännäköisenä mutta en sellaisena, että kaikki naiset palvoisivat minua. Päinvastoin. Jos pidän naisesta, saatan olla jopa hieman ujo aluksi. Mutta jos taas nainen odottaa, että pursuan hänen edessään itseluottamusta, niin eihän se onnistu, vaikka muuten tekisi mieli myöhemmin panna häntä rajusti. Tässä on suuri dilemma.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän viisi