Onko imettävä rinta ruma?
Pöydässä imetetään, mutta rinta pitää peittää. Onko imettävä rinta ruma?
Kommentit (6)
Jostain syystä ne imetysutareet jotka on tyrkytetty esiin minun ja seuralaisteni edessä julkisissa kahviloissa tai ravintoloissa, ovat aina olleet lipeäkalamaiset väriltään, pinnaltaan suonekkaat ja keskellä iso sateliittilautasnänni jonka keskiosa on muuttunutt kuivan ja rusinaisen ruskeaksi eli se rinta on kaikkea muuta kuin neitseellisen, kimmoisan näköinen koska siitä puuttuu se vaaleanpunainen nuppumainen nänni.
Yhtä kamalaa kuin ilman paitaa kaupungin drinkkiterasseilla hilluvat hikiset äijät! Pahimpia on ne äijät jotka heiluu ja säätää siinä tosissaan tuoppi kädessä ja minnat (miesrinnat) heiluen!
No mitään eroottista siinä ei ainakaan ole! Julki-imetyksen vastustajat eivät useinkaan sitä rintaa itsessään sitä "inhoa" vaan sitä myös puklun hajua ym. mitä monesti liittyy imetystapahtumaan.Kaiken voi tehdä suurieleisesti.Valitettavasti harvinaista ei myöskään ole vaipanvaihto pöydissä.Monissa ravintoloissa pöydät ovat myös hyvin lähellä toisiaan niin vääjättömästi tapahtuma häiritsee naapuripöydissä ruokailevia/keskustelevia.
Kyllä pitää ihan oma normaali häveliäisyys olla olemassa, kun imettää. Eihän rintaansa halua ihmisille näyttää, tietenkään. Siksi huolellinen huivilla peittäminen siten, ettei kukaan välttämättä edes huomaa imetystä. Vauva siellä huivin alla.
Todella suuri rinta on aina ruma. Imettävä rinta on usein suuri. Sitä ei yksinkertaisesti vain parane esitellä. Ei kukaan halua katsoa toisen ihmisen imettävää rintaa.
Eihän miehiäkään siedä katsoa ilman paitaa, miksi sitten naista?