Ihastuminen
Olen ihastumassa varattuun mieheen,joka on sattumoisin työkaveri.Pelkään,että olen valmis suhteeseen jos hän ehdottaa sitä.Pitäisikö vaan kerrankin antaa vaan tapahtua?te keillä on kokemusta vastaavasta..kertokaa!lisäksi hän on pomoni
Kommentit (10)
Aina erittäin hyvä idea alkaa muhinoimaan työkaverin kanssa. Etenkin jos on pomo.
Onko ihastuminen siis molemminpuolista vai omassa päässäkö mietit, että hän suhdetta ehdottaisi?
Haksahdan aina pomoihin.Minulla on takanani jo 2 vanhaa samantapaista juttua pomojeni kanssa edellisistä työpaikoista.Eri työpaikat kyseessä.Tunnistan kyllä miehen käytöksestä mitä hän mahdollisesti haluaa.Tarkoitan tuolla,kerrankin antaa mennä,eli ryhdyn tähän suhteeseen enkä kieltäydy.
Vierailija kirjoitti:
Haksahdan aina pomoihin.Minulla on takanani jo 2 vanhaa samantapaista juttua pomojeni kanssa edellisistä työpaikoista.Eri työpaikat kyseessä.Tunnistan kyllä miehen käytöksestä mitä hän mahdollisesti haluaa.Tarkoitan tuolla,kerrankin antaa mennä,eli ryhdyn tähän suhteeseen enkä kieltäydy.
Ilmankos olet niin pidetty työntekijä. Maine kiirii ja ilman muuta annat kolmannellekin pomolle jos kaksi edellistäkin ovat saaneet.
Anna mennä vain. Pomot on kuumia..ties vaikka päätyisitte naimisiin. Käske hänen jättää se Terttu-Orvokki.
Minä olen ollut kymmenien pomojen kanssa. En valita yhtään. Nyt olen kolmatta kertaa raskaana. Pitää laskea entten tentten kenen se tuleva lapsi on.
En ole ollut kymmenien pomojen kanssa ja en hankkiudu raskaaksi.Tämä olisi vasta kolmas ja vain se kenen kanssa suostuisin,ehkä.Olen ollut aika pidättyväinen,mutta en jaksaisi enään vastustella ja voisin nauttia.2 muuta ovat vaan ehdotelleet minulle suhdetta,mutta tämän kanssa voisin antaa mennä.Kaikki ovat olleet varattuja ja heillä lapsia.
Kiiriikö maine?no tuohon en oikein usko.Yhden pomon kanssa sutinaa..ala vaan sivuaa tämän pomon alaa.Tuskin tuosta juttelevat jossain virallisessa tapaamisessa.
Tuosta noinko varattu mies vain ehdottaisi sinulle suhdetta? Luultavasti teillä on ollut molemminpuolista vispilänkauppaa -> ei jatkoon. En syty pettäjistä.