Olen ihastunut erään pikkubändin kosketinsoittajaan, miten etenen?
Olen käynyt kaikilla heidän keikoillaan ja flirttiä on lentänyt puolin ja toisin. Huomasin facebookista, että hänellä on tyttöystävä. :(
Miten helposti nämä lähtee uuden matkaan? Pakko tietää. Seuraavan kerran näen hänet jurassic rockissa kun ovat siellä esiintymässä, kannattaakohan paljastaa tunteet?
Kommentit (21)
Vierailija kirjoitti:
No ei.
Miksi ei?
Miksi? Siis niinkuin että mitä näet hänessä?
Mene lähiökuppilaan ja antaudu ensimmäiselle vastaantulijalle - ajanee saman asian..??
Vierailija kirjoitti:
Mikä bändi, Hevisaurusko?
En voi kertoa, koska muuten paljastun. Ovat lämppäämässä jurassicissa, eli eivät näy esiintyjälistassa.
Uusi nouseva yhtye, tulevaisuudessa mahdollisesti hyvin suosittuja. Sellaista Petri Nygord - JVG - Stig tyylistä discomusiikkia.
Ap
Et sä oo ihastunu siihen soittajaan, vaan omaan mielikuvaasti siitä tyypistä. Älä riko taikaa. Mene keikalle, mutta pokaa yleisöstä joku samasta bändistä pitävä jätkä kainaloon.
Ap koita nyt ymmärtää ettei se varmaan ole sinusta niin kovin kiinnostunut jos tyttöystäväkin on. Ja mistä tiedät, kuinkahan monta sinunlaistasi hänestä on kiinnostunut?
En lähtisi tieten tahtoen toisten parisuhdetta rikkomaan, ovat saattaneet olla jo kauankin yhdessä. Yleensä muusikoiden tyttöystäviä/avopuolisoita/vaimoja mollataan tylsiksi ja ties miksi, mutta mietipä jaksaisitko itse sellaista elämää, missä toinen hilluu jatkuvasti jossain keikkamatkoilla, treenaa kotona ja flirttailee fanien kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mikä bändi, Hevisaurusko?
En voi kertoa, koska muuten paljastun. Ovat lämppäämässä jurassicissa, eli eivät näy esiintyjälistassa.
Uusi nouseva yhtye, tulevaisuudessa mahdollisesti hyvin suosittuja. Sellaista Petri Nygord - JVG - Stig tyylistä discomusiikkia.
Ap
Oletko varma että olet ihastunut itse tyyppiin, etkä mahdollisuuteen seukata tulevan julkkiksen kanssa? Kannattaisi kyllä pokailla laulajia ja kitaristeja, ei ne muut bändiläiset pääse koskaan julkisuuteen.
"Julkkisten" stalkkaamisessa ja vainoamisessa sitkeys ja pitkäjänteisyys palkitaan. "Ylemmässä" asemassa olevan elämään luikerteleminen vaatii oveluutta. Sinun on pysyttävä coolina ja salaperäisenä, oltava yhtä kiinnostava kuin kohteesi. Sinun on tehtävä häneen vaikutus puheillasi ja elämänsisällölläsi: sinulla on oltava muutakin sanottavaa kuin kyseisen bändin kehuminen. Älä ole liian innokas, ole vain sinnikkäästi usein paikalla siellä missä hänkin, mutta muista käyttäytyä hillitysti. Jos hän ottaa sinuun kontaktia, muista puhua sopivassa suhteessa itsestäsi ja omista näkemyksistäsi. Tosin jos olet sivistymätön hölösuu, voi olla vaikeaa antaa itsestään kiehtovaa mielikuvaa. Jotain itsestään on kuitenkin annettava, jotta hän näkee sinut muunakin kuin pelkkänä fanina. Flirttiin voit lähteä mukaan, mutta älä itse tee aloitetta. Anna hänen saalistaa sitten, kun se hänen elämäntilanteeseensa sopii. Jos hänellä on vakaa parisuhde ja elämänsä nainen kainalossa, ei sinulle tule tilaisuutta ikinä, mutta jos he vaikkapa muutaman vuoden kuluttua eroavat, voit saada mahdollisuuden, jos olet jäänyt hänen mieleensä ja olet jatkuvasti "saatavilla".
Kerro nyt mikä bändi niin saadaan jännitystä. :D
Olet tuhannen kännissä, syöt mutaa, levität sitä hiuksiisi ja vähän kieriskelet siinä mudassa, kuse allesi ja jatka kierimistä ja ölise samalla. Pitäisi toimia!
Vierailija kirjoitti:
Ryömien
Ai vittu, hymähtelin jo ajatuksesta Hevisauruksesta Jurassic Rockissa, mutta tämän kohdalla repesi. 😂
Vanha tyyli, uudet kujeet. Välillä uusi tyyli, vanhat kujeet. Opettele hiomaan.
Jätät koulut kesken ja lähdet sen Kengurumeiningin poikien kanssa maailmankiertueella jolla vuorotellen makaat bändin kaikkien poikien kanssa kokkelihuuruisissa orgioissa joissa käy myös Ray Charles. Äidille soitat ja kerrot, ettet koskaan oikein tykännytkään siitä ja pikkusisko "on jotenkin niin urpo ja ettet jotenkin vaan kestä". Palaat julkisuuteen vuosia myöhemmin ja tilität Eeva-lehdessä kovaa elämääsi ja kuinka olet tullut uskoon. Suurinpiirtein noin.
No ei.