Miksi missään ei myydä roll-on huulikiiltoja ihanilla tuoksuilla kuten 70-luvulla?!
Miksi missään ei myydä roll-on huulikiiltoja ihanilla tuoksuilla kuten 70-luvulla?!
klo 21:00 | 30.5.2017
On vain noita ärsyttäviä superglitterturbohuulivoiteita, pullistavia kiiltoja ja niitä missä on erillinen sivellin/vaahtomuovitikku, jolla pitää sohia huulia.
Kaipaan seiskytluvun ihania rolloneita, joissa oli karkkituoksuja, tuli puhdas voimakas kiilto, joskus väriäkin ja oli helppo lisätä huulille pyöräyttämällä vaikka tunnin välein..
Ne oli ihania, Itse syntynyt 70-luvulla, elikkä niitä ollut myös 80-luvulla.
löysin kerran yhden beautybay.comista mutta ehti loppua :(
Lip Potion By max factor. Minttua, mansikkaa, suklaata, toffeeta...
* Good times*
nyyh! jos joku tietää jonkun merkin missä tahansa nettikaupassa niin kertoo heti!
tiedättekö, mä haaveilen joskus että löytäisi suljettuna olleen kemikalio-kaupan menneisyydestä, ehkä 70 tai 80 luvulta.. täynnä sen ajan koruja, harjoja, meikkejä ja muita. Pilallahan varmaan kosmetiikka olisi mutta olisi IHANAA tutkia niitä! Kerran netissä oli juttu kuvineen kun joku sukulainen oli kuollut ja perilliset löysivät vanhan kenkäkaupan varaston täysin suljettuna jostain 60-luvulta. Oli aika laadukkaan näköisiä kenkiä! Ja toinen jutt oli jostain vanhasta seurapiiriperijättärestä, jonka Pariisin asunto oli ollut suljettuna jostain 1900 luvun alusta - täynnä täytettyjä strutseja ym jotka olivat muotia silloin, vaatteita, huonekaluja ja koruja..
Amazon.uk sekä Ebay löytyy jotain.
Tuohon tarkoitukseen ovat irtokarkit parempi valinta.
*menee hypähdellen tutkimaan*