Parkkitilan varastajat!
Taas tänään oli tilanne että vaikka olin itse ajanut autoni keskelle parkkiruutua, niin viereen oli tullut toinen auto joka oli ajettu ihan oman ruudun minun puoleiseen reunaan, että kuljettajan puolella oli enemmän tilaa päästä autosta ulos.
Minun auton kohdalla ei ollutkaan enää kuin pieni rako josta jouduin änkeytymään sisään. Eikä ole ensimmäinen kerta kuin näin tapahtuu. Tai jos haluaa maksimaalisen tilan niin miksi ei laita autoa eri päin parkkiruutuun kuin viereinen auto ja aja vastakkaiseen reunaan niin silloin jokaiselle kuljettajalle on suurin tila päästä autoon ja sieltä pois.
Miksi ihmiset eivät voi yhtään ajatella, ainoa että itse vaan pääsee autosta ulos, ei mitään väliä pääseekö naapuri autoon enään sisälle!!
Jos on mukana kyytiläisiä niin minä tykkään yleensä ajaa ihan esim. kaupan oven eteen ja jättää heidät siihen ja viedä sitten auton parkkiin. Pois lähtiessä kyytiläinen voi odottaa oven lähellä ostosten kanssa ja sen voi ottaa kyytiin siitä niin ei tarvitse turhaan ährätä ahtailla parkkipaikoilla.