Työporukka pilasi iltamme
Olimme miehen kanssa juhlimassa hääpäivää. Iso naisporukka huutonauroi niin, että jätimme jälkiruuat ottamatta ja vaihdoimme paikkaa. Ei voinut valittaakaan, se oli ravintolalle varmasti tuottoisampi kuin me, ruokineen ja juomineen. Missä ravintolassa voisi välttyä työporukoilta?
Kommentit (7)
Nämä kälättävät AV-mamma ryhmät on kyllä hirveetä saastaa.
Minä, minä, minä hääpäivä, ukko oli tyytyväinen kun pääsi pois
...ja Vain Elämää pilasi television...
Voi Ap, sinun kannattaa ensi kerralla vuokrata ravintola itsellesi tai edes kabinetti jos muut ihmiset ravintolassa vaivaa. Muilla ihmisillä on katsos oikeus käyttää samoja palveluja kun sinäkin ja ravintolalla oikeus ottaa maksavat asiakkaat sisään, vaikka sinulla olisi mikä päivä. Jestas mikä tomppeli.
Provohan tämä oli. Mulla ei ole lapsia, mutta olen huvittunut siitä, että samat ihmiset jotka valittavat lasten meuhkaamisesta, suuttuvat jos heidän omasta meuhkaamisestaan valittaa. Miksi aikuiset saavat huutaa? Se on kyllä fakta, että ravintoloissa on joskus sietämättömiä porukoita. Miksei aikuisilta saa vaatia käytöstapoja? Miksi teidän huutoanne pitää sietää enemmän kuin lasten? En kyllä jaksa lastenkaan huutoa, mutta iltaisin ei lapsia yleensä paremmissa ravintoloissa ole.
no olipa näennäisen näppärä provo taas. Vihje: liikaa yrittämistä. Näkyy mm. sanavalinnoissa.
Kovin on tutun tuntuinen kirjoitus. Joko se vuosi vierähti vai sattuiko jollekin toiselle pariskunnalle ihan samanlainen tapaus?