Ottaisitko mieluummin 10 vuotta vanhemman vai nuoremman kumppanin? 2
Kommentit (32)
17-vuotiaan pojan kanssa yhteinen talous, yhteinen omistusasunto, avioliitto ja lapsen saaminen, hell yeah! Not.
10 vuotta vanhemman. Näin 26 vuotiaana 16v olisi turhan nuori.
Vanhemman. Suhde 8-vuotiaaseen...not!
Vierailija kirjoitti:
10v nuoremman.
N35
Sama.
Vierailija kirjoitti:
10v nuoremman.
N35
Sama. 28-vai 48-vuotias mies, hmmm...? ;)
Kyllä 28-vuotiaan kanssa synkkaisi todennäköisesti paremmin kuin 48-vuotiaan kanssa. Näytän itsekin suunnilleen sen ikäiseltä. Sinänsä tulokset eivät voi olla kovin relevantteja, kun parikymppisillä 10 vuotta nuoremmat ovat lapsia..
Vanhemman. 10v nuorempi olisi 12v.
Näin 28-vuotiaana äänestin 10 vuotta vanhempaa, koska teinit on turhan nuoria. About 33-40-vuotiaana ei olisi niin väliä. 40-vuotiaana ja siitä eteenpään 10 vuotta nuorempi olisi parempi kuin vanhempi, koska se nuorempikin on jo ihan aikuinen.
Sit kun kaikki osapuolet on 25+, tää on lopulta ihan henkilökysymys. En halua setää, mutta jotkut on setiä syntymästä saakka, jotkut setäytyy parikymmpisinä, toiset 50-vuotiaina ja osa ei koskaan.
Ps. Ikuisen nuoruuden tavoittelu on yksi ikävimmistä setäpiirteistä.
Nuoremman. En ole koskaan ollut edes ihastunut itseäni vanhempaan mieheen. N34
Nuoremman. Mutta sekin olisi nykyistä vanhempi. Oma ukko on 12 vuotta nuorempi.
Mulla on 12v vanhempi mies enkä pois vaihtaisi.
T. N42
Vanhemman ehdottomasti. Olen 42 vuotias, lapset ovat tehty ja mukavassa iässä. En siis haluaisi yhden yhtä lapsista haaveilevaa kolmekymppistä nuortamiestä lähelleni vonkaamaan sterilointini purkamista. Vanhempi mies taas olisi mitä luultavimmin suurinpiirtein samassa elämäntilanteessa, lainat maksettu ja elämä vajaalla pohjalla samoin kuin itsellänikin.
No olen 23v, joten ei varmaan vaikea päätellä. 13-vuotias taitaa olla pikkusen liian nuori minulle..
Ehkä vanhemman. Mun itsetuntoni ei kestäisi nuorempaa. Koko ajan miettisin mitä se minussa näkee.
Vanhemman. En ole kiinnostunut lapsista.
N21