Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistäköhän löytyisi hoitoalan opiskelijalle kesätöitä PK-seudulta?

Vierailija
29.04.2017 |

Tällä hetkellä lähetettyjä hakemuksia 84. Ilmeisesti kilpailu paikoista on kovaa, koska en ole saanut edes yhtäkään haastattelukutsua. Osaan paikoista en ole vielä pätevä ja osaan paikoista olen liian vanha (paikat jotka tarkoitettu alle 20v). Alkaa ahdistamaan että onko taas pakko elellä toimeentulotuella, varsinkin kun kuulin että sen saaminen kesäksi on nykyään hankalampaa kuin aikaisemmin kun siirtyi Kelalle. Tämä toki voi olla vaan huhupuhetta mutta ainakin paljon tarkemmat liitteet ja selvitykset pitää lähettää.

Onko muilla hoitoalan tyypeillä kesätöitä saatuna? Itselläni löytyy kokemusta eniten päiväkodista ja lasten hoitamisesta muutenkin, mutta monet päiväkodit menee kiinni kesäksi ja esim. Helsinki ei taida palkata sijaisia lainkaan ja Espooseen ja Vantaalle otettiin lähinnä alle 20v nuoria kuukaudeksi kerrallaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seure

Seuturekry

Rinnekoti

Vierailija
2/3 |
29.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vincenta kirjoitti:

Seure

Seuturekry

Rinnekoti

Rinnekotiin ei otettu, Seuturekryssä ja Seuressa on hakemukset. Epäilen että olen niissä aika heikoilla kun siellä on kuitenkin niin paljon jo valmistuneita ja opinnoisa pidemmällä olevia.

-AP

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helsingissä oli ainakin tuo lähihoitajan paikka:

http://www.hel.fi/www/rekry/fi/avoimet-tyopaikat/rekry-haku?sivu=1&nayt…

Voihan sitä vielä tarjota itseään kotisairaanhoitoon tai Kustaankartanoon ja muihin palvelukeskuksiin. Tarkista myös yksityiset hoivakodit.

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yhdeksän