Teinivaatteet ja ikää 40+ - MIks TUIJoTATTE
Mitä ihmeellistä siinä on, jos on hyvä kroppa ja nuorennäköinen?
Kommentit (38)
Täytyy sussa jotain vikaa olla jos ihmiset tuijottaa.
Tai koomisen näköinen kenties? :) Miksi vahdit muiden katseita? Eikö itsetuntosi riitä olla oma itsesi katseista välittämättä?
Eipä mitään,ja jos oot nuoren näköinen,niin ei tuijotus varmaan nelikymppisyydestä johdu. Teinivaatteitakin on monenlaisia. Jotkut niistä sovi kenellekään.
ois kiva kuulla, et mitä vikaa?? Miksi pitäis pukeutua tätimäisesti?
ois kiva kuulla, et mitä vikaa?? Miksi pitäis pukeutua tätimäisesti?
Ikää sinulla on ehkä 40, mutta mites se henkinen ikä? Onko muiden katseilla väliä? Mistä tiedät mitä muut ajattelevat, oletko kysynyt?
Minkälaisia vaatteita sitten käytät? Itselläni on kaksi hyväkroppaista teinityttöä ja ihan normaalisti he pukeutuvat. Vaatteet ostamme lähinnä aikuisten puolelta, mutta koko on 34, max. 36. Teinien kaupasta mukaan lähtee lähinnä rentoja huppareita.
Jokainen saa pukeutua vaikka säkkiin, mutta sitten on turha hämmästellä jos ihmiset tuijottaa.
Ehkä se Fitness - kroppa ja rypyttömät kasvot. En tuijota muita, mutta kyylämisen näkee jo kilometrin päähän. Ei oo huono itsetunto. Hyvä koulutus, ammatti ja asiat mallillaan. Paitsi, että ystävien kanssa kun liikun, näytän erilaiselta?!?
Vierailija kirjoitti:
ois kiva kuulla, et mitä vikaa?? Miksi pitäis pukeutua tätimäisesti?
Kuulisit jos kertoisit, että mitä ne on ne sun teinivaatteet? Niitäkin on niin monenlaisia.
Vierailija kirjoitti:
ois kiva kuulla, et mitä vikaa?? Miksi pitäis pukeutua tätimäisesti?
Minkälainen on teinivaate, minkälainen on tätivaate? Vai onko sinulla sellaiset alimittaiset pillifarkut päällä?
Kokoni on 36 tai S. Tiukkoja mustia housuja, tennareita, lyhyt nahkatakki, pitkät suorat hiukset. ap
No joo joo. Ollaan me kaikki kateellisia sun hyvästä kropasta. Senhän sä halusit kuulla.
Ei tekojuttuja- eikä kauneusleikkauksia. Terveet elämäntavat ja nukun paljon. Joo, voin pitää huppareita ja napapaitojakin, kun timmi kroppa. ap
Moni on takaapäin kuin teini ja hätkäyttää kun kääntyy ja näkee vanhan naaman. Se on ihan hyvä juttu pukeutua niin kuin itse haluaa mutta ihminen olettaa näkevänsä nuoren ja säikähtää sitä kun oma olettamus ei pitänytkkään paikkaansa.
Kiva mennä taas vappubrunssille, kun en saa rauhassa syödä ja juoda. Tietty mulla on läheisiä ympärillä, mutta aina joku kyttää - olen niin kyllästynyt. Jopa teinipoikani ihmettelee, että mitä ne taas kyttää....ap
Teinivaatteet kuten farkut ovat ikivaatteet, eivät ne haittaa. Napapaidat tai lävistykset ovat eri asia.
Vierailija kirjoitti:
Ehkä se Fitness - kroppa ja rypyttömät kasvot. En tuijota muita, mutta kyylämisen näkee jo kilometrin päähän. Ei oo huono itsetunto. Hyvä koulutus, ammatti ja asiat mallillaan. Paitsi, että ystävien kanssa kun liikun, näytän erilaiselta?!?
Hmm.. Olen 43 vuotias ja kasvoillani ei ole ryppyjä. Ei myöskään saman ikäisillä ystävilläni. Kaikkien koulutus, ammatit ja asiat ovat hyvin mallillaan, on mm. työpaikat, 5mies ja lapsia, oma velaton tai lähes velaton koti, varaa satsata itseensä jne. ja meillä kaikilla on hyvä itsetunto. Pukeudumme kaikki hieman eri tavoin ja emme ole huolissaan muiden ikäistemme pukeutumisista.
Jokainen tavallaan. Mutta jos ei ole itseensä tyytyväinen ap:n tavoin ja kaikki palikat eivät ole päässä kohdallaan, niin toki silloin tuollaisia vainoharhaisia ajatuksia muiden kyyläämisistä saattaa tulla. Yritä pärjätä ap! :)
Ei lävistyksiä. Napapaita harvoin. Rypytön ja hyvä iho - en ole vanhannäköinen. Kukaan ei usko, että oon 40+. Aika lyhyt myös. Ehkä se on vaan täällä pohjosessa. Kaikkea ihmetellään. ap
Jos sinua tuijotetaan pitkään, niin todennäköisesti et ole niin nuoren näköinen etkä niin hyväkroppainen kuin kuvittelet olevasi, ja teinivaatteet vain korostavat tätä.