Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi sinulle tuli avioero?

Vierailija
23.04.2017 |

Kiinnostaa, sillä mietin omaa liittoani ja sitä miksi muut eroaa kun itse sinnittelen huonossa liitossa..

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehellä oli salarakastaja työpaikalta. Rakastui häneen, kun elämä perheessä kävi liian arkiseksi. Selitti naiselle perinteiset jutut siitä miten on minun kanssa kämppis ja onneton vaan. 

Vierailija
2/4 |
23.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä peilaa itseäsi muihin, muiden tekemiset ja mielipiteet eivät ole vähimmässäkään määrin sinun asiasi! Kehoitan kasvamaan itsenäiseksi, ja tekemään omat päätkökset itse ja oman ajatuksen perusteella, ei muiden tekemisten tai mielipiteiden perusteella. Tässä olisi kasvun paikka! Kun itse kasvat oikeasti itsenäiseksi, etkä muiden mielipiteistä riippuvaiseksi, saatat huomata että ei se oma suhdekaan niin huono ole, saattoipa jopa sinun kasvun myötä muuttua paremmaksikin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo on kyllä totta, ettei kannata verrata muiden kokemuksiin, vain siihen omaan. Meillä jokaisella on erilainen sietokynnys eri asioille, joten eivät eron syyt mitään ratkaise. Oma avioeroni lähti aika pienestä liikkeelle, vaikka aiemmin oli alkoholismista ja väkivaltaisuudestakin selvitty. Jokin se vain katkaisee sen kuuluisan kamelin selän.

Vierailija
4/4 |
23.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai oikeastaan avoero 7 vuoden jälkeen. Avovaimo muuttui tyytymättömäksi ja alkoi "etsimään itseään" ja keinoja tulla onnelliseksi. Lopulta se petti ja jätti. Ei vissiin tullut onnelliseksi, kun halusi puolen vuoden päästä takaisin.

Lopulta se tuli uskoon ja on elänyt yksin 15 vuotta. Niin ainakin kertoi, kun vuosi sitten sattumalta törmättiin.