Ulvilan murhaan (ja muuhun sen ympärillä)perehtyneet
Mihinkä se poliisi jolle Jukka soitteli kuoli?
Ja selvisikö ikinä mitä soitti?
Tutkittiinko tämän kuolleen poliisin toimia Jukan suhteen?
Ja entä se joku hukkuneena löytynyt juttuun liitetty. Kuka hän oli tai siis miten liittyi Jukkaan.
Kommentit (14)
Vierailija kirjoitti:
Mene minfoon.
siellä on niin pitkät ja laajat ketjut, että tuntuisi turhalta lukea niitä sivutolkulla, kun täällä on kuitenkin joku, kuka osaa kiteyttää asian noihin minfon spekulointeihin perehdytetään.
Ei ole koskaan selville kenelle Porvoon poliisista soitteli. Sotket asioita, opiskelijavalinta katosi murhan jälkeisenä yöinä Hgissä ja löytyi merestä kuolleena.
OK. Dokumentissa sanottiin, että poliisi jolle soitteli löytyi kuolleena. Mutta enpä sitä mistään virallisista asiakirjoista tarkastanut.
Dokumenttihan oli myös tehty selvästi puolueellisesti. Ja kyllähän tekijä on sanonutkin uskovansa syyttömyyteen.
Fxxvvh kirjoitti:
Ei ole koskaan selville kenelle Porvoon poliisista soitteli. Sotket asioita, opiskelijavalinta katosi murhan jälkeisenä yöinä Hgissä ja löytyi merestä kuolleena.
Oi tätä ennustavaa tekstinsyöttöä SELVINNYT ja OPISKELUKAVERI
Koskaan ei selvinnyt kenen kanssa Lahti soitteli. Tämä yksi ehdokas pyysi noin vuosi surman jälkeen siirtoa pois Porvoon poliisista ja teki myöhemmin vaimonsa kanssa kaksoisitsemurhan. Lehdon dokkarissa väitetään että Lahti puhui nimenomaan tämän poliisin kanssa mutta ei tiedetä mihin väite perustuu. Joka tapauksessa kun Auer on itse ruvennut käymään läpi papereita, hän on huomannut että Porvoon poliisin työlistat on joskus liitetty esitutkintamateriaaliin, mutta joku on ne sieltä siivonnut pois. Kuten monen muunkin asian. Esim erään FBIn lausunnon häkenauhasta, joka pyydettiin kun Aueria alettiin syyttämään.
Opiskelukaveri lähti kotiin baarista ja löytyi ymmärtääkseni päinvastasesta suunnasta kuin kotinsa oli. Katosi Lahden surmaa seuraavana yönä ja löytyi muistaakseni kuukauden tai kuukausia katoamisen jälkeen hukkuneena.
Se nyt vielä menee että kuulustellaan 9-vuotiasta mutta että ne kaikki päättömät väitteet mitä syyttäjä on kehdannut hänestä vuosien varrella väittää. On vaikea uskoa että syyttäjä uskoo niitä itsekään ihan aikuisten oikeasti. Aikanaan kun lapsi todisti 15 täytettyään suljettujen ovien takana, syyttäjä kiirehti todistuksen jälkeen tarjoamaan oman näkemyksensä todistuksesta ja antamaan lehdistölle aseet käteen, ja niitähän tietysti käytettiin, vaikka kyseessä oli syyttäjän täysin subjektiivinen tulkinta siitä miksi tyttö sanoi niin kuin asia on, että ei muista enää asioita. Ei VOI muistaa enää luotettavasti, ja tämä on fakta. Tällsisen syyttäjän toiminnan moraali? Suljetuin ovin kuullusta todistuksesta?
- poliisi, jolle JL soitteli on mahdollisesti kuollut
- JL opiskelijakaveri löytyi hukkuneena miltei vuorokautta myöhemmin
Sattumaa? Tuskin.
Tätä juttua on ihan turha enää ruotia, Anneli pääsi kuin koira veräjästä ja sen kanssa eletään.
MiäsHenkilö kirjoitti:
Tätä juttua on ihan turha enää ruotia, Anneli pääsi kuin koira veräjästä ja sen kanssa eletään.
No, tuskin nyt turhempi keskustelu kuin vaikka naapureiden paskan plumpsahtelu.
Kirjan kirjoittamisellehan Annu toivoi keskustelua.
Murhaajahan se Anneli on. Ja tuomittu seksuaalirikollinen, turha väittää mitään muuta. Kirjankin on kirjoittanut vain rahan ja manipuloinnin takia. Ihan saa mitä Anneli sanoo, en tule uskomaan hänen syyttömyyteensä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Murhaajahan se Anneli on. Ja tuomittu seksuaalirikollinen, turha väittää mitään muuta. Kirjankin on kirjoittanut vain rahan ja manipuloinnin takia. Ihan saa mitä Anneli sanoo, en tule uskomaan hänen syyttömyyteensä.
Murhaajahan sinä olet. Vaikka et ehkä tuomittu seksuaalirikollinen, turha väittää mitään muuta. Tännekin kirjoitit vain tyhmyyksissäsi. Ihan saat sanoa mitä sanot, en tule uskomaan syyttömyyteesi.
Ai minäkö murhaaja? Ei jeesus, päivän naurut! 😂😂😂😂
Oletko tyhmä vai tyhmä?
Samalla perusteella ilman todisteita sinä täällä tuomitset, miksei siis sua saisi?
Mene minfoon.