Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Tuosta vauvan pahoinpitely-ketjusta..
23.03.2006 |
Äsken katselin pitkään, kun oma 1,5 vuotias touhusi omiaan tuossa lastenhuoneen lattialla, jutteli lelukoirilleen ja muiskautti pusun niille..
Välillä lauleskeli omalla höpötys-kielellään.. Sydän oli sulaa siitä onnesta ja liikutuksesta kun katselin lastani iloisena ja onnellisena. Jotkut joutuvat taistelemaan hengestään jo pikku-vauvana, miksi?
:(
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
on mielestäni aina seurausta jonkin asteisesta mielenterveys-ongelmasta. Eihän kukaan " normaali" ihminen lyö, ravistele tai ylipäätään mitenkään satuta omaa lastaan! Jos äidinvaisto (tai isän) toimii niin jokainen pyrkii suojelemaan lastaan kaikelta pahalta ja vaikka itseltä henki menisi. Jossain on pahasti vikaa jos lastaan , ja varsinkin pientä vauvaa kykenee satuttamaan.