Lasten synttärit edullisemmin, vinkki!
Ajattelin jakaa vinkin täällä! Olin äskettäin kummipoikani synttäreillä. Ne järjestettiin erään vanhan koulun liikuntasalissa. Käytettävissä oli siis iso kasa palloja, katosta roikkuivat köydet ja voimistelurenkaat, oli pehmeät patjat ja salibandymaalit ja koripallokorit.
lapset, sekä aikuiset, olivat aivan riemuissaan kun pääsivät 3 tunniksi sinne vapaasti kiipeilemään, pelaamaan, ja muuten riehumaan.
Salin vuokra oli käsittääkseni 6 euroa ja vuokra sisälsi varastosta kaikenmoista voimistelu/liikuntavälinettä. Sivummalla oli pöytä johon oli katettu kakut ja muut syötävät.
Nyt kun on muotia kalliit hoplop-synttärit yms, niin halusin vain jakaa vinkin miten pääsee halvemmalla, ja on taatusti ihan yhtä kivaa! Varsinkin jos on vaikka vähän köyhempi perhe niin tässä kullanarvoinen vinkki teille. :)
Kommentit (3)
Kannattaa jättää synttärit väliin jos on rahasta tiukkaa. Kyllä niitä ehtii juhlimaan seuraavana vuonna :)
6 euroa voi olla jollekin iso raha. Miten muuten tarjoilut? Niitä on hankalaa viedä liikuntasaliin. Jos syntymäpäiväjuhlat pitää kotona, niin ei tarvitse maksaa vuokraa. Hyvä vinkki on pyytää kaikkia juhlijoita ottamaan kotoa 1 lelu mukaan, niin ei tule tekemisen puutetta :)
Vielä edullisempi, ja taatusti suosittu.
Katso lapsesi lukujärjestyksestä se päivä, jolloin hän ja hänen luokkakaverinsa pääsevät aikaisimmin koulusta. Kutsukaa kaverit suoraan koulusta niitä synttäreitä juhlimaan. Siinä tulee kaksi kärpästä yhdellä iskulla: lapsesi synttärijuhlat ja jotain mielekästä tekemistä tylsään iltapäivään.