Monikkokirppis Tampereella 25.3.2006
Onko sinne paljon menossa myyjiä tältä palstalta? Ihan mielenkiinnosta sinne varmaan mennään katsomaan josko löytyis meidän likoille jotain. Onkohan siellä yleensä ollut paljon tavaraa ja vaatetta näin keväällä?
Kommentit (5)
Eli kirppis on toimintakeskus Vuoltsulla, Vuolteenkatu 13. Lauantai 25.3.2006 kello 11-14
Heips!
Itse olin ostosreissulla Tampereella mutta Veskan ympäristössä. En jaksanut enää lähteä monikkokirppikselle. Olisiko siellä ollut tytöille samanlaisia settejä tai muita vaatteita koossa 86?
Itse löysin kaupoista uutena kumisaappaat, välikausitakit, pipot ja rukkaset tytöille ihan kohtuun hintaan. Radiokirppiksellä kävin myös, mutta saalis oli todella heikkoa. Yhden pienen pussin dubloja löysin, en vaatteen vaatetta. Kyllä oli sinne kirppikselle turha reissu.
Tuntuu että melkein kaikki pitää ostaa uutena kun puhutaan 86 senttisistä vaatteista. Bodyjä meillä käytetään vielä paljon ja niitä olen etsinyt, mutta harvoin maksan täyttä hintaa ja maksimissaan 7-8 euroa body.
Mutta kaikka tarvii vaan asennoitua että kaikki pitää ostaa uutena ja olla ilonen jos jotain löytyy käytettynäkirppikseltä. Onko muilla samoja mietteitä?
Ihan positiivisesti yllätyin, paljon oli porukkaa ainakin puol 12 aikaan. Tosin silloin jo aika paljon oli myytykin, harmitti kun myyjät möi kaksosten samanlaisia vaatesettejä yksittäin pois eli en juurikaan löytänyt kaksia samanlaisia vauvanvaatteita. Pitää ens kerralla mennä heti kun avataan ;)
nukkaantunutta vaatetta myytävänä. Ei mitään ostettavaa.
missä pidetään? kyselee yks kaksostyttöjen äiti