Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Femisoija?

21.03.2006 |

Onko kellään tietoa tai kokemusta Femisoijan käytöstä? Eräs ystäväni suositteli joskus sitä ihan muuten vaan, oli kuulemma kuukautiset muuttunut säännöllisiksi käytön myötä. Sitten tapasin yhen vanhan kaverini, joka sanoi alkaneensa syödä Femisoijaa silloin kun yrittivät toista lastaan pitkään. Sitten ystävä oli tullut raskaaksi. Kaverillani oli ilmeisesti jotain hormoniongelmaa.



Nyt ittellä meneillään toinen IVF ja pp6. Mietin, että uskaltaako Femisoijaa syödä ihan turvallisesti vai kannattaisko olla ottamatta riskiä. Hierojani vain kysyi, että saako sitä syödä raskaana ja pikkuisen säikähdin, että olisko pitänyt välttää koko puruja.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä femisoijassa ei ole mitään raskaudelle vaarallista ainetta.Sehän on ihan luonnontuote, soijasta tehty eikä siihen ole lisätty mitään vitamiineja tms. Itse en ole raskaana =( Aloin syödä femisoijaa pms-oireisiin, kun luin jostain akkoinlehdestä, että voisi auttaa. En voi juurikaan käyttää maitotuotteita, joten syön myös muita soijavalmisteita, enkä ole ajatellut lopettaa, vaikka tulisin raskaaksi.

Kertokaa ihmeessä, jos olette kuulleet soijatuotteista olevan haittaa raskaudelle!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla