Niinhän siinä taaas kävi, että rumimmat naiset jäi rannalle ruikuttamaan Suomen Bachelorissa
Ei mies, jolla on valinnanvaraa, ota rumaa naista vaikka naisen luonne olisi miten ihastuttava.
Onhan se surullista.
N28
Kommentit (9)
Naiset ovat vielä miehiä pinnallisempia, joten so what?
Miksi ottaisi, jos on valinnanvaraa?
No ihan kun naisetkaan ottas. Kyllä pitkä tumma komee mies rusina Puolasta ja kerma päältä kuoritaan. Ei ne sen jalompia ole
Miksi rumienkin naisten pitäisi päästä pariutumaan komean miehen kanssa hypergamisestì?
Jotenkin outoa, että bachelor on 30 ja joku osallistujista 20. Mutta voi olla, että ovat vain ohjelman täytteenä eivätkä tosissaan kisaamassa.
Kyllä mäkin naisena "ottaisin" sen jolla on kivoin luonne ja miellyttävin ulkomuoto. Tietty tosielämässä määrää enemmän kemia ja juttuun tuleminen kuin tuollaisissa ohjelmissa.
Vierailija kirjoitti:
No ihan kun naisetkaan ottas. Kyllä pitkä tumma komee mies rusina Puolasta ja kerma päältä kuoritaan. Ei ne sen jalompia ole
Miesrusina Puolasta sulattaa sydämet ♡
Vierailija kirjoitti:
Miksi ottaisi, jos on valinnanvaraa?
Kysehän olikin siitä, että jos se vähemmän kaunis on muuten luonteeltaan ja ominaisuuksiltaan sopivampi puolisoksi.
Mutta kun mies näkee vain ulkomuodon.
No, vuosien varrella -tai jo piankin- käy ilmi, tekikö oikean valinnan.
Minä naisena ottaisin luonteeltaan ja huumorintajultaan minulle sopivimman. Ulkonäkökriteerit tulevat vastaan vasta silloin, jos "muuten sopiva" on vastenmielisen näköinen, niin ettei tykkää edes koskettaa.
.