Ei helvetti kun on hyvä kroppa naisella
Kommentit (7)
Ap laittanu oman kuvansa tänne yläpeukkujen toivossa :D:D
Tässä alapuolella on ehkä maailman täydellisin kroppa. Ulkoäöllisesti ihan mun makuun ja kaiken lisäksi tollanen kroppa on munmielestä toiminnallisuudessaan yks parhaista. Ei isoja ja jäykkiä lihaksia, jotka veis turhaa energiaa vaan kompaktit ja kimmoisat lihakset, joissa on hyvä lihaskestävyys, voimakestävyys ja jonkin verran räjähtävyyttäkin. Ei myöskään turhaa rasvaa menoa hidastamassa. Geenit vaikuttaa paljon, mutta oikeanlaisella ruokavaliolla ja monipuolisella, toiminnallisuuteen keskittyvällä treenillä tuollaista kroppaa voi havitella.
Sitä voi esim. yhdistellä juoksulenkkejä, uimista, erilaista nyrkkeilyä ja itsepuolustuslajeja, akrobatiaa, toiminnallisia salitreenejä, joogaa jne. Juoksu auttaa polttamaan kaloreita ja parantamaan kestävyyttä sekä hapenottokykyä (juoksulenkkejäkin kannattaa varioida ja niihin voi sisällyttää esim. hyppyjä), uinti tekee aikalailla samaa, mutta on kropalle lempeämpää ja puree myös yläkroppaan vähän paremmin, nyrkkeily auttaa saavuttamaan ketteryyttä ja lihaksiin räjähtävää voimaa, lihaskestävyyttä, kimmoisuutta jne. samalla kun polttaa myös paljon kaloreita, akrobatia parantaa mm. kehonhallintaa ja myös lihaskestävyyttä, voimakestävyyttä ja kimmoisuutta, jooga taas venyttää lihaksia pidemmiksi, sattaa lisätä jonkin verran joogasta riippuen lihaskestävyyttä, saa veren virtaamaan ja on mielelle erittäin hyväksi. Toiminnallinen salitreeni, joka sisältää kehonpainoharjoituksia kuten punnerruksia, burpeeta, leuanvetoja, käsilläkävelyä, hyppyjä jne. ja vapailla painoilla tai apuvälineillä suoritettavia lihaskuntotreenejä auttaa myös parantamaan em. ominaisuuksia (ketteryys, kehonhallinta, räjähtävyys, lihaskestävyys, voimakestävyys, jonkin verran perusvoima) ja on mielestäni kropan toiminnallisuuden kannalta paljon parempi, kuin pelkkä painojen nostelu tai kuntosalilaitteiden käyttäminen.
https://www.instagram.com/p/BMO6pTRgZs0/?taken-by=annebarreto4&hl=fi
https://www.instagram.com/p/BB7GlCyvlWZ/?taken-by=annebarreto4&hl=fi
Kaikki on vaan mun makuun kohdallaan (olen nainen ja puhun siltä kantilta, millaisen kropan itselleni haluaisin):
- Pieni rasvaprosentti, mutta ei niin pieni, että naama näyttäs kuoppaselta ja ruttuselta (tietty tähän vaikuttaa ruumiinrakenne, esim. mihin rasva sijoittuu)
- Siro ruumiinrakenne
- Kokonaisuudessaan hyvin kapea vartalo, lantio jne. mutta ei kuitenkaan mikään ihan pötkylä vaan vyötärö erottuu silti
- Jäntevyys ja pienet, mutta erottuvat lihakset. Sporttinen kokonaisuus
Kontkasella näyttäis olevan tosi pitkännäköinen selkä, toivottavasti sääret on myös pitkät. Muuten ok, harteitakin löytyy, mikä on must.
Hei hyi yök,teillä on ruma naismaku.
Naisella pitää olla muotoja enkä tarkoita muodoilla läskiä.
Ruipeloita nuo on.
Tässä hot hot hot.
http://image.dhgate.com/600x600/f2/albu/g3/M01/F3/49/rBVaHVQ_aoSACMROAA…
Naisella? Tuolla on tuollainen ällö nuken vartalo.
Tässä on oikeasti hyvä kroppa: https://www.instagram.com/p/BQNGYzbAtpA/