Nainen kysy miks kuvaan itteeni jokasen heijastavan pinnsn kautta
Juttelin netis naisen kans joka vaikutti tosikivalta mut sit yhtäkkiiku oltii juteltu jonku aikaani tää alkkaa kyselee et miks kuvaan itteni peilin ja muiden heijastavienpintojen kautta. Öööö mitävi***?miten voin kuvaa itteeni muutenku noin? Ei mul oo montaa kättä ja kroppaa et voisin mennä parin metrin päähän ja ottaa kuvia millasii just se haluu.
Lopetin sille juttelun ja sanoin et tuskin vaan löytää miestä joka käytttäytys täydellisesti
Sanokaa nyt et mita pahaa on kuvaa ittee peilin kautta?tai esim ikkunan joas siitä heijastuu ittensä? Onko tol naisel joku mielenterveys ongelma,vai mikä sitä vaivaa?
Kommentit (26)
höpsö, kuvaa vaan itseäsi niin paljon kuin haluat, fiksut naiset ymmärtää kiertää kaukaa
yhtäkkiiku :D :D
No joo kiitos vastauksesta
mut mitämä oon tehny et fiksut naiset kiertäis kaukaa?
Vierailija kirjoitti:
No joo kiitos vastauksesta
mut mitämä oon tehny et fiksut naiset kiertäis kaukaa?
Peilaillut ja kuvaillut ainakin tarpeeksi.
Huoh.Oisko mahollista saada asiallisia vastauksia...;( muutenki paska olo
Ei tuosta nyt ota tolkkua. Otsikossa kerrot naisen valittaneen siitä, että kuvaat itseäsi koko ajan, ja viestissäsi taas kerrot naisen nimenomaan halunneen kuvia, mutta ne olikin väärin otettu. Kumpi se nyt oli? Onko tosiaan mahdotonta kirjoittaa selkeästi?
Vierailija kirjoitti:
vastatkaa asiallisesti?
Vaikea vastata kun emme tiedä mitä kysyt!
Siisjoo kiitos asialisesta vastauksesta
nainen ei kysyny multa kuvia vaan otin niitä kuvia itte.Laitan ne siis instagamiin ja facebookiin jossa naisella on ittelläki kuvia mut ei ny sit miellyttäny ;(:
Joo kyl mä käytänki ajastin laukasuu mut aina ei voi esim just sovituskopis oo mitää mihin laittaa se kameran
Meinaat, että naisella on mielenterveysongelma, jos kysyy, että miksi kuvaat niin paljon itseäsi?
Kuvaatko siis kadulla kävellessäsikin itsesi heijastumassa joka ikisestä näyteikkunasta? Vesilammikoiden pinnasta? Kiiltävästä seinästä? Sinullahan tässä mielenterveysongelma on.
Timmy kirjoitti:
tosikivalta yhtäkkiiku aikaani alkkaa heijastavienpintojen muutenku käytttäytys mita kautta?tai esim joas mielenterveys ongelma,vai
En ole ikinä nähnyt näin paljoa virheitä noin lyhyessä viestissä. Puhumattakaan niistä oudoista lauserakenteista, joita en tähän jättänyt. Luitko edes läpi mitä kirjoitit ennen kuin lähetit viestisi palstalle?
Jep kuvaan kyllä eli meen ny sit hoitoo vai ...jepjep
A)jatkuva valokuvailemonen todellakin vaikuttaa sekopäiseltä. Ketään ei kiinnosta sun kuvat niin paljon, paitsi ehkä sua ja suakin vain jos olet towlla, todella kiinnostunut itsestäsi. Tässä vaiheessa alkaa kuulostaa siltä, että mikään muu ei sua kiinnostakaan. Ei parisuhdemateriaalia, siis.
B) jos sua todella kiinnostaa kuvata itseäsi ja laittaa ne kuvat instaan, niin kuvittelisi, että haluaisit niiden olevan vähän parempilaatuisia. Tällöin kuvia ei oteta peilien ja ikkunoiden kautta, vaan käyttämällä kameran ajastinta. Asettelet sen kamerasi johonkin, ajastat laukaisemaan x sekunnin päästä ja posseraat. Jos et oo tajunnut tätä, olet selvästi aika tyhmä - ei siis parisuhdemateriaalia.
Ja miksi se nainen kysyi tästä sulta? No ehkä se toivoi, että sulla olis joku pelastava selitys, esim taideprojekti, johon pitää ottaa outoja huonoja kuvia, tms. Ei sit ollut, ja varmaan hyvä että se paljastui nyt.
Joo sori en osaa kirjottaa ja en osaa mitää muuakaan
Osaat sentään kuvata itseäsi heijastavien pintojen kautta.
Vierailija kirjoitti:
Osaat sentään kuvata itseäsi heijastavien pintojen kautta.
Kiitos tästä, meni kahvia nenään :D
Vastauksia?