Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi mies ei halua?

Ellu
27.02.2017 |

Olen 34-vuotias nainen ja seurustellut nykyisen miesystäväni kanssa vajaan vuoden. Suhde on monelta osin todella hyvä ja toimiva, meillä on samanlaiset elämänarvot, paljon naurua ja huumoria, hän kohtelee minua hyvin ja kunnioittavasti, on kiltti, avulias, rehellinen ja luotettava, ei ryyppää, ei polta, ei vilkuile vieraita naisia. Kaikin puolin juuri sellainen hyvä mies jota olen aina halunnut. Rakastamme toisiamme ja kerromme sen myös toisillemme päivittäin tavalla tai toisella. Mutta koska olen kiittämätön paskiainen, en osaa olla tähän tyytyväinen.

Ongelmani on seksin puute, tai lähinnä intohimon puute. Omat haluni ovat paljon miestä voimakkaammat, haluaisin häntä oikeastaan joka päivä, kun taas hän ei osoita minua kohtaan juuri minkäänlaista halukkuutta. Joka päivä en miesparkaa tietysti himoistani huolimatta ahdistele, mutta pari, kolme kertaa viikossa en pysty pitämään hänestä näppejäni erossa. Aloitteen tehdessäni hän ei koskaan kieltäydy, mutta helposti kyllä yrittää välttää lähentely-yritykseni lyömällä tilanteen lekkeriksi tai käyttäytyy lapsekkaasti. Joskus siinä sitten omatkin halut lopahtaa kun mies kihittää että älä kutita ja alkaa lässyttää lapsen äänellä. Mies ei aloitetta tee juuri koskaan, ehkä kerran kolmessa viikossa. Silloin se tapahtuu rintoja sormenpäillä puristamalla ja honk-honk-äänien pitämisellä kuin jostain piirretystä, tai tuikkaamalla sormen suoraan kuivalle klitalle hankaamaan sen koommin lämmittelemättä. Suuseksiä olen saanut kaksi kertaa, joista toinen oli meidän ensimmäisellä kerralla (ja miehellä ei ollut vastassa mitään karvapöheikköviidakkoa tai haisulia mistä olisi traumoja saanut). Itse tykkään ottaa suihin usein, joskus loppuun asti ja joskus vaan seisokin aikaansaamiseksi ja lämmittelyksi. Tästä mies kyllä pitää ja ottaa vastaan mielellään, mutta minua hän ei halua koskea juuri edes sormin, pyysin sitten nätisti tai anelisin kiihkoissani. Toisinaan tuntuu että erektion saaminenkin on vähän kiven takana ja tarvitaan aika paljon stimulaatiota että se saadaan juhlakuntoon.

Ensimmäiset 3-4 seksikertaamme olivat kyllä jotenkin aistikkaampia ja mies hyväili ja suuteli minua enemmän, nyt hän hädintuskin koskee minuun seksin aikana. Muuten hän kyllä halailee ja suukottelee ja pitää lähellä, mutta se on sellaista, miten sen nyt sanoisi, epäseksuaalista, hali hali pusu pusu-hellyyttä. Jos itse yrittää painautua tiiviimmin vasten ja suudella kunnolla, se vedetään lekkeriksi sekin, tai sitten saan vaan vastakaikuna sellaista pikkupusua ja taputuksia poskelle. Välillä tuntuu että hän hellii minua samaan tapaan kuin lemmikkieläintä tai lasta. Olen yrittänyt hyvin nätisti ja lempeästi ohjeistaa miten tykkäisin minua koskettavan, mutta ei tunnu menevän perille. Itse pidän häntä mielelläni hyvänä, osoitan hellyyttä monella tavalla ja samalla en mielestäni ole ahdistava, en roiku kiinni koko ajan, en vingu, vonkaa, nalkuta, arvostele enkä mielestäni käyttäydy ärsyttävästi.

En ole mikään missi, mutta ihan kaunis tavallinen suomalainen nainen. Olen liikunnallinen ja minulla on timmi, kiva kroppa ja pidän hygieniastani huolta. En juo enkä polta, elän terveellisesti mutta siitä stressaamatta eikä ole pipo kireällä. Pukeudun nätisti, en mitenkään yli enkä provosoivasti, mutta en hiihtele missään muumipyjamissakaan. Seksissä olen halukas ja aktiivinen, en siis todellakaan makaa lahnana puolikuolleena, vaan haluan miestäni ja kiihotun hänen vartalostaan vaikka siinä vuosien roskaruoka ja sohvalla makaaminen näkyvätkin. Koskaan en ole hänen elämäntapaansa tai vartaloaan arvostellut. Olen koittanut kysellä, mistä hän tykkää ja sanonut että voin tänään tehdä ihan mitä vaan haluat, mutta se on sitä vaniljaa mitä hän tahtoo.

Kommentit (37)

Vierailija
1/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jatkuu...

Mietin, miksi en ole mieheni mielestä haluttava, mikä minussa on vikana? En edes yritä liikaa tai ole tehnyt asiasta mitään numeroa, lähinnä itsekseni miettinyt. Jos en itse tee ollenkaan aloitetta niin miehelläni tarve ilmenee noin 2 viikon kuluttua. Eniten minua ei kuitenkaan huolestuta tuo aloitteiden yksipuolisuus, vaan se intohimon puute. Mies kertoo olevansa ikionnellinen kun hänellä on minut ja että parempaa ei voisi ikinä toivoa, eikä minulla ole syytä epäillä tätä. Mutta miksi hän välttelee kosketusta tai taputtelee minua kuin koiraa. Miten voi tulla mieleen kysellä kattolamppujen vaihtamisesta tai että onko muuten autossa bensaa ja ostetaanko illaksi sipsejä, kun nainen riisuu edessä pitsialusvaatteitaan itseään hyväillen? Miksi aikuinen mies, joka muuten käyttäytyy fiksusti ja kypsästi, on miehekäs mies ja pystyy puhumaan asiasta kuin asiasta, käyttäytyy ja ääntelee oman naisen lähennellessä kuin viisivuotias? Hihittelee ja elehtii lapsellisesti? Mitä ihmettä teen? Miten tällaisen voi ottaa puheeksi loukkaamatta toista? Sitä että kerron kuinka minusta on ihana kun teet niin tai näin, on jo kokeiltu. Ei näytä toimivan. Ei kai sillä sitten ole väliä. Voi minä näyttäisin sille miehelle taivaan jos se vaan antaisi. Mutta tätä menoa hiipuu omatkin halut pikkuhiljaa. Mikään ei tapa tunnelmaa pahemmin sängyssä kuin liika pelleily ja miehen lapsenomainen käytös ja se, kun huomaa että toinen tekee sen vain minun mieliksi, ja mahdollisimman äkkiä alta pois. Huumoria saa olla ja pikapanokin on joskus kivaa mutta suhteessa sitä kaipaisi välillä muutakin. Ja siis olemme olleet yhdessä vajaan vuoden vasta. Onkohan tässä tulevaisuutta sittenkään...?

Toivottavasti edes joku jaksoi lukea ja toivottavasti edes joku voisi antaa vinkkejä :(

Vierailija
2/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei se seksi ole kaikille katsos tärkeä asia, tai ei kiinnosta ehkä ollenkaan ,vaikka onkin mies ,ei kaikkia miehiä seksi kiinnosta ja se on ihan normaalia,jokainen elää miten haluaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ylivoimaisesti suurin syy suomalaisen miehen haluttomuuteen on suomalainen nainen. Haluttomista suomalaisista miehistä ainakin 99 prosentilla on halut palanneet nopeasti takaisin, kun on vaihdettu kumppani ulkomaalaiseen naiseen.

Vierailija
4/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millä logiikalla miehesi impotenttius on sinun vikasi? Ei eunukki viriä vaikka kuinka mielistelisit. Sano miehelle että jos ei intoa seksiin löydy niin mies saa sitten antaa sinulle luvan käydä vieraissa.

Vierailija
5/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ylivoimaisesti suurin syy suomalaisen miehen haluttomuuteen on suomalainen nainen. Haluttomista suomalaisista miehistä ainakin 99 prosentilla on halut palanneet nopeasti takaisin, kun on vaihdettu kumppani ulkomaalaiseen naiseen.

Taas näitä fantasioita. Ei suomalainen mies mitään ulkomaalaista naista saa, postimyyntimorsiamia lukuun ottamatta siis. Jos naisessa on jotakin mikä vie mieheltä halut niin ehkä miehen kannattaisi panostaa itse suhteeseen niin nainenkin innostuisi miellyttämään miestä enemmän.

Vierailija
6/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin, onhan se niinkin :( Olen itse ollut aikaisemmassa parisuhteessani sellainen, että minua ei juuri seksi kiinnostanut, syitä tähän oli monia. Mutta muistan kyllä miten se ahdisti kun mies hyrräsi himoissaan ja suostuin usein vain siksi etten pahoittaisi hänen mieltään. Halusin vain että se on nopeasti ohi ja vähän pelkäsinkin koskettaa miestäni esim sohvalla ettei hän vain kiihottuisi. Samasta syystä kuljin kotona juurikin niissä muumipyjamissa ja teltoissa säärikarvat ajamatta etten vain herättäisi hänen halujaan. Mutta piru kun se halusi silti. ...ja lopulta petti. Eipä kai häntä siitä voi syyttääkään vaikka tuntuihan se kurjalta silloin.

Eli on se tuttu sekin näkökulma ja juuri siksi koitan niin varovainen ollakin etten ahdistaisi toista. Kun nyt olenkin itse se himokas ja kroppa huutaa kosketusta. Kai tämä on joku karman laki sitten :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ylivoimaisesti suurin syy suomalaisen miehen haluttomuuteen on suomalainen nainen. Haluttomista suomalaisista miehistä ainakin 99 prosentilla on halut palanneet nopeasti takaisin, kun on vaihdettu kumppani ulkomaalaiseen naiseen.

Eli kun minun mieheni haluaa minua, niin jos näytän hänelle Suomen passiani, niin häneltä katoaa halut?

Vierailija
8/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No en tiedä onko tuo suomalaisuuskaan se ongelma. Tuntuu että hän vaan ei yleisesti ottaen juurikaan kiinnitä huomiota naisiin, livenä tai kuvissa, ei ole kiinnostunut pornosta paitsi korkeintaan sellaisesta huumoripornosta, minkä ei ole kai tarkoituskaan kiihottaa. Eikä tämä ole uskoakseni mitään sievistelyä ja filmaamista. Häntä lähinnä ärsyttää joka puolelta pursuava seksi omien sanojensa mukaan. Eikä hän kai homokaan ole kuitenkaan. Tai sanotaan että kyseessä on niin yksioikoisen suora ja avoin mies että hän ei jaksa nähdä vaivaa minkään asian salailuun. Eli en usko että täällä on taustalla joku salasuhde tai thaikkuvaimon kaipuu tai homous tai pornon suurkulutuksella turrutettu libido.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitään kauhean hyviä vinkkejä mulla ei tule mieleen, mutta vertaistukea. Ai että toi lapsenomanen käytös (seksuaalisissa tilanteissa) on niin kuvottavaa, ainakin mulla katoo kaikki halut sillä sekunnilla. Mä oon sanonut mun miehelle etten ole hänelle mikään äiti eikä hän pikkupoika joka voi lässyttää. Tiedä sitten mikä tollaisessa käytöksessä syynä.. Meillä tämä lapsenomanen käytös loppui kyllä suhteellisen hyvin kun siitä asiallisesti mainitsin, luojan kiitos.

Meilläkin oli muutama vuosi sitten tuota halujen epätasapainoa samalla tavalla kuin teillä, mä aloin ihan vaan tekemään niin etten enää tehnyt niitä aloitteita, vaan mies sai itse ilmaista milloin häntä huvittaa. Se alkoi nopeasti toimia, hänestä tuli huomattavan paljon halukkaampi ja aloitteellisempi. Nykyään hän on melkeinpä mua halukkaampi.

Mä sanoisin että kannattaa ihan tosissaan istua alas yhdessä ja kertoa asiallisesti ja rauhallisesti mikä on sun mielestä pielessä, tuoda esille tuo miehen tilannetajun puute ja muutenkin ihan rehellisesti kaikki mikä sua häiritsee. Kyllä hän varmasti ymmärtää :) Voisit kysyä häneltä ihan suoraan että mikä on kun häntä ei kauhean usein haluta (liiallinen itsetyydytys tms?), ja voitte yhdessä pohtia hyvässä hengessä mitä asialle voisi tehdä.

Tsemppiä, avoin keskustelu on kaiken A ja O :)

Vierailija
10/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ketjun aloittaja kirjoitti:

Jatkuu...

Mietin, miksi en ole mieheni mielestä haluttava, mikä minussa on vikana? En edes yritä liikaa tai ole tehnyt asiasta mitään numeroa, lähinnä itsekseni miettinyt. Jos en itse tee ollenkaan aloitetta niin miehelläni tarve ilmenee noin 2 viikon kuluttua. Eniten minua ei kuitenkaan huolestuta tuo aloitteiden yksipuolisuus, vaan se intohimon puute. Mies kertoo olevansa ikionnellinen kun hänellä on minut ja että parempaa ei voisi ikinä toivoa, eikä minulla ole syytä epäillä tätä. Mutta miksi hän välttelee kosketusta tai taputtelee minua kuin koiraa. Miten voi tulla mieleen kysellä kattolamppujen vaihtamisesta tai että onko muuten autossa bensaa ja ostetaanko illaksi sipsejä, kun nainen riisuu edessä pitsialusvaatteitaan itseään hyväillen? Miksi aikuinen mies, joka muuten käyttäytyy fiksusti ja kypsästi, on miehekäs mies ja pystyy puhumaan asiasta kuin asiasta, käyttäytyy ja ääntelee oman naisen lähennellessä kuin viisivuotias? Hihittelee ja elehtii lapsellisesti? Mitä ihmettä teen? Miten tällaisen voi ottaa puheeksi loukkaamatta toista? Sitä että kerron kuinka minusta on ihana kun teet niin tai näin, on jo kokeiltu. Ei näytä toimivan. Ei kai sillä sitten ole väliä. Voi minä näyttäisin sille miehelle taivaan jos se vaan antaisi. Mutta tätä menoa hiipuu omatkin halut pikkuhiljaa. Mikään ei tapa tunnelmaa pahemmin sängyssä kuin liika pelleily ja miehen lapsenomainen käytös ja se, kun huomaa että toinen tekee sen vain minun mieliksi, ja mahdollisimman äkkiä alta pois. Huumoria saa olla ja pikapanokin on joskus kivaa mutta suhteessa sitä kaipaisi välillä muutakin. Ja siis olemme olleet yhdessä vajaan vuoden vasta. Onkohan tässä tulevaisuutta sittenkään...?

Toivottavasti edes joku jaksoi lukea ja toivottavasti edes joku voisi antaa vinkkejä :(

en osaa neuvoa,mutta mulla melkein alkoi seisomaan siinä kohdassa kun riisuit pitsikamoja itseäsi hyväillen,tuli myös mieleen että otat poskeen loppuunasti.

meillä akka ei halua mitään,ei edes läheisyyttä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ketjun aloittaja kirjoitti:

Jatkuu...

Mietin, miksi en ole mieheni mielestä haluttava, mikä minussa on vikana? En edes yritä liikaa tai ole tehnyt asiasta mitään numeroa, lähinnä itsekseni miettinyt. Jos en itse tee ollenkaan aloitetta niin miehelläni tarve ilmenee noin 2 viikon kuluttua. Eniten minua ei kuitenkaan huolestuta tuo aloitteiden yksipuolisuus, vaan se intohimon puute. Mies kertoo olevansa ikionnellinen kun hänellä on minut ja että parempaa ei voisi ikinä toivoa, eikä minulla ole syytä epäillä tätä. Mutta miksi hän välttelee kosketusta tai taputtelee minua kuin koiraa. Miten voi tulla mieleen kysellä kattolamppujen vaihtamisesta tai että onko muuten autossa bensaa ja ostetaanko illaksi sipsejä, kun nainen riisuu edessä pitsialusvaatteitaan itseään hyväillen? Miksi aikuinen mies, joka muuten käyttäytyy fiksusti ja kypsästi, on miehekäs mies ja pystyy puhumaan asiasta kuin asiasta, käyttäytyy ja ääntelee oman naisen lähennellessä kuin viisivuotias? Hihittelee ja elehtii lapsellisesti? Mitä ihmettä teen? Miten tällaisen voi ottaa puheeksi loukkaamatta toista? Sitä että kerron kuinka minusta on ihana kun teet niin tai näin, on jo kokeiltu. Ei näytä toimivan. Ei kai sillä sitten ole väliä. Voi minä näyttäisin sille miehelle taivaan jos se vaan antaisi. Mutta tätä menoa hiipuu omatkin halut pikkuhiljaa. Mikään ei tapa tunnelmaa pahemmin sängyssä kuin liika pelleily ja miehen lapsenomainen käytös ja se, kun huomaa että toinen tekee sen vain minun mieliksi, ja mahdollisimman äkkiä alta pois. Huumoria saa olla ja pikapanokin on joskus kivaa mutta suhteessa sitä kaipaisi välillä muutakin. Ja siis olemme olleet yhdessä vajaan vuoden vasta. Onkohan tässä tulevaisuutta sittenkään...?

Toivottavasti edes joku jaksoi lukea ja toivottavasti edes joku voisi antaa vinkkejä :(

Mitäs jos kosin sinua niin tuletko vaimoksi?

Vierailija
12/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehelle tulee paineita, koska haluat panna jatkuvasti ja hän ahdistuu siitä että vonkaat aina. Sillä ei todennäköisesti ole yhtä kovat halut kuin sinulla ja ajattelee että jos se antaa periksi koko ajan niin siitä panemisesta tulee päivittäistä pakkopullaa, koska sinua panettaa ja haluat panna, mutta mies ei.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aloittaja kirjoitti:

No en tiedä onko tuo suomalaisuuskaan se ongelma. Tuntuu että hän vaan ei yleisesti ottaen juurikaan kiinnitä huomiota naisiin, livenä tai kuvissa, ei ole kiinnostunut pornosta paitsi korkeintaan sellaisesta huumoripornosta, minkä ei ole kai tarkoituskaan kiihottaa. Eikä tämä ole uskoakseni mitään sievistelyä ja filmaamista. Häntä lähinnä ärsyttää joka puolelta pursuava seksi omien sanojensa mukaan. Eikä hän kai homokaan ole kuitenkaan. Tai sanotaan että kyseessä on niin yksioikoisen suora ja avoin mies että hän ei jaksa nähdä vaivaa minkään asian salailuun. Eli en usko että täällä on taustalla joku salasuhde tai thaikkuvaimon kaipuu tai homous tai pornon suurkulutuksella turrutettu libido.

Jos miehesi ei katso edes pornoa ja haluja ei silti riitä sinulle niin silloin on miehen aika mennä lääkärille, tuo ei ole normaalia. Miehesi kärsii haluttomuudesta ja siihen on lääkkeet saatavilla. Kuinka paljon miehesi urheilee, hän saattaa ehkä harrastaa liian vähän liikuntaa ja se on pilannut hänen testotasonsa.

Vierailija
14/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vertaistuesta :)

Täytyy yrittää, en haluaisi luovuttaa vielä koska meillä menee muuten niin hyvin. Mutta tiedän senkin että en ajan oloon kestä tätä tilannetta. Tarvitsen seksiä, haluan tulla kohdelluksi naisena enkä disneyn hassuna sarjakuva-hahmona. Haluan intohimoa, sitä että minut otetaan intensiivisesti ja rajusti eikä puolihuolimattomasti samalla suosikkitv-ohjelmalle kiirehtien tai pimeässä peiton alla hihittäen.

Kumpa vain osaisin valita sanani niin etten loukkaa tai aiheuta lisää paineita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En koskaan vonkaa enkä vingu. Teen aloitteen seksiin koskettelemalla häntä, suutelemalla, painautumalla lähelle, joskus kuiskimalla hänen korvaan mitä haluaisin hänelle tehdä, joskus pukeutumalla seksikkäisiin alusvaatteisiin tai riisuutumalla hänen edessään. Mutta tosiaan usein jätän aloitteet tekemättä ja odotan että hänen halut heräisi. Ja jos ei herää ja mennään vaan nukkumaan puspus, niin en tee siitä mitään numeroa. Puren pimeässä huulta ja toivon että ehkä huomenna. Olen omasta mielestäni arjessa mukava, en nalkuta, valita enkä määräile turhasta mutta en ole mikään nukkevaimokaan, teen ruuat sun muut. Meillä ei ole lapsia. Omia harrastuksia on mutta vietetään yhdessäkin aikaa. En lirkuttele muille miehille tai laukkaa vähäpukeisena baareissa, mutta jos omaa miestään varten yrittää laittautua vähän nätiksi ja koittaa olla seksikäs niin ei kai se väärin ole?

Mies ei harrasta mitään liikuntaa, ei ole harrastanut vuosiin. En usko että runkkailee kovin paljoa eikä tosiaan häntä juurikaan pornokaan kiinnosta. Minua joskus kiinnostaa mutta keskusteluista päätellen ei kuulu hänen harrastuksiinsa. Hän ei ole mitenkään uskonnollinen tms että liittyisi sellaisiin kuvioihin.

Vierailija
16/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kuulosta hyvältä. Te olette seurustelleet vuoden. VUODEN. Voit yrittää pohtia, mikä tilanne olisi 10 vuoden päästä. Teillä kuuluisi olla päällä vielä honeymoon-vaihe, teidän kuuluisi olla toistenne kimpussa vähintään kerran päivässä. Seksi ei ole todellakaan parisuhteessa kaikki kaikessa, mutta on se todella tärkeä osa sitä. Seksi on se, mikä erottaa teidät olemasta vain pelkkiä kavereita. Varsinkin jos on seksuaalisesti aktiivinen, kuten sinä ap. Ongelmaahan ei olisi, jos halunne halunne olisivat samanlaiset, mutta nyt sinä olet jatkuvasti tyytymätön.

Itse tuossa tilanteessa löisin miehelle kortit pöytään. Keskustelisin avoimesti ja kertoisin huoleni asian suhteen. Pyytäisin miestä käymään lääkärillä, kuten aikaisempi kirjoittaja ehdotti. Jos mies ei tässä vaiheessa olisi kiinnostunut edes ajatuksen tasolla ratkaisemaan ongelmaa (tai ei edes näe ongelmaa), miettisin vakavasti jatkoa. Voitko elää parisuhteessa, jossa seksi tod. näk. vain vähenee ajan myötä, kuten parisuhteissa niin usein on tapana?

Vierailija
17/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

sun varmaan täytyy sitten ettiä joku toinen mies jos sinulle on seksi niin täkeää

Vierailija
18/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nosta kissa pöydälle ja kysy suoraan? Älä kerro omia olettamuksia vaan anna ukon itse kertoa ilman apuja mahdollisista syistä. Älä uhkaile tai painosta erolla tai vieraissa käymisestä jos ei ala tapahtua mitään. Itselle kävi samoin kuin ukolles, ei vaan jaksanut kiinnostaa. Eikä syy kai ollut vaimossa. Se aikataulutettu sama kaava varmaan oli yksi syy. 

Vierailija
19/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei kohtalotoveri!

Me olemme myös olleet reilun vuoden yhdessä, ja en tiedä enää mitä ajatella.

Alusta saakka olen huomannut ettei mies saa erektiota muuten kuin koskettelemalla, ja välillä se hyytyy kesken kaiken.

Mies ei ole intohimoinen, ja tällä hetkellä suurin fantasiani on että miehellä olisi aamulla kova erektio ja panisi minua kuin viimeistä päivää. Not gonna happen. :(

Itse kanssa otan suihin paljon ja tekisin mitä vain tuon eteen, mutta on jotenkin masentavaa että jos tulisin suihkusta alasti miehen luokse ei tapahtuisi mitään sen huimaavaa.

Paljon me ollaan tästä puhuttu ja mies sanoo että haluaa mua paljon , ei vaan pysty sitä näyttämään.

Itse epäilen testosteroni tasoja, ja sen takia tuo saakin menee lääkäriin. :) Suosittelen samaa! Ja tsemppiä, tiedän mitä susta tuntuu.

Vierailija
20/37 |
27.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytyy yrittää asiallisesti jutella. Lääkärin ehdottaminen vähän hirvittää, koska onhan siinä sellainen tausta-oletus että sinussa on joku vika nyt, tai niin uskoisin että mies sen tulkitsee. Vaikka joku sellainen siinä toki voi olla, hormonaalinen syy. Tätä olen vähän epäillytkin koska löysin joskus vahingossa siivotessani kaapista erektiolääkkeitä. Kun kysyin niistä, hän sanoi että on antanut niitä kavereilleen viihdekäyttöön. Ihmettelin tätä ja kysyin että mistä sinä sitten oot niitä saanut, niin kuulemma "on vaan saanut joskus jostain" ja silloin sanoi että hyvin voi antaa kavereille niitä kun ei itse tarvi kun on niin kaunis emäntä. No, asia ei silloin ollut ihan vielä tässä mittakaavassa joten jätin asian sikseen ja pudistelin vaan päätäni. Kuulemma toiset ihan terveetkin miehet ottaa viagraa jos haluaa tehdä naiseen vaikutuksen tai vaikka epäilee että humalan takia ei seiso. (Se on sitten toinen juttu että onko siitä mitään hyötyä pitkässä juoksussa mutta ihan sama, käyttäköön ken tahtoo)

Stressiä ei pitäisi olla, elämä on yleisesti ottaen hyvässä jamassa, hän viihtyy työssään ja suhtautuu elämään positiivisesti eikä ole esim masentunut. Ja tykkää minusta muuten aivan hirveästi, mutta näköjään ei vaan halua naisena. Tai jos haluaa niin sen osoittaminen on jotenkin todella epäkypsää. Kun toisaalta ei mua ole koskaan torjuttu (paitsi epäsuorasti pelleilemällä), ja usein hän kyllä seksin jälkeen toteaa jotenkin että olipas se kivaa tai saimpas hyvää piparia.... Ehkä sen tyytyväisyydenkin voisi toisin muotoilla mutta eipä tuo niin haittaa. Noh, enpä tiedä. Täytyy koittaa jotenkin nätisti jutella että mikä tässä nyt on.