Pienen kesämökin sisustusideoita?
Meille on lapsen kanssa valmistunut ensi kesää varten pieni rantamökki, hiukan reilu 50 neliötä. Pääväritys on valkea ja harmaa. Nyt pitäisi alkaa miettiä huonekaluja ja tekstiileitä.
Haluaisin sisustuksesta raikkaan ja kesäisen. Mutta ei sini-puna-valkoinen linjalla. Ideoita? Tarvittaisiin kevyt ruokapöytä, tuolit jotka voi halutessaan pinota, vuodesohva. Onko kellään käytössä hyväksi koettuja huonekaluja, joita suositella?
Kommentit (2)
Pirtinpöytä on tilaan liian iso ja raskas. Tai pöytä ehkä menisi, mutta ei ne penkit. Säilytystä varten on ullakkotila, ajattelin sinne laittaa kaappeja vaatteille ym. Mikä on monikäyttösohva? Makuuhuoneet on erikseen, sohva olisi varavuode vieraille.
Meillä on ihan pirtinpöytä. Monikäyttösohva on kätevä, jos tilaa on vähän. Sitten on ihan lipastoja säilytykseen. Rottinkituoleja ja -arkkuja.