Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
saako suomesta
16.03.2006 |
Halo sleepsack-tapaisia nukkupusseja? tietaako kukaan? ne on valmistettu joko fleece tai puuvillasta, vetoketju menee edessa ylhaalta alaspain ja ovat " hihattomia sakkeja" joissa vauva voi turvallisesti nukkua pelkaamatta tukehtumista. (tai siis aiti pelkaa tukehtumista!) voisiko joku tietavainen auttaa, tarvitsisi lahettaa lahja piakkoin uudelle vauvalle! kiitti!
Kommentit (2)
Taitavat edelleen olla " ylellisyystavaraa" . :-) Niitä myydäänkin enimmäkseen hienoissa lastentarvikeliikkeissä...
Keski-Euroopassa hinnat alkavat 10 ¿:sta ja niitä saa joka marketista, joten olen toimittanut niitä Suomeen kavereiden lapsille vinot pinot.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Kuvailusta päättelin että puhuit unipussista! Kyllä täältä suomesta niitä saa, meilläkin on niitä kaksi. Toinen on sellainen kevyesti topattu versio ja toinen froteinen versio. Itse olen ostanut ne www.pikku-eero.net mutta myydään niitä monissa muissakin nettikaupoissa!