Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voittiko se huono-onninen joukkue vieläkään Selviytijissä mitään?

Vierailija
05.07.2008 |

.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En päässyt telkun ääreen.

Vierailija
2/3 |
05.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja pieni kuvaus ihmisestä kiitos, nimet ei ole vielä jääneet mieleen, paitsi Rocky ;).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

"5. Mutapainia ja muistipeliä



Yau-Man kertoi karkotussaarella saamistaan vihjeistä Earlille ja paljasti tälle, että hän tietää piilotetun symbolin sijainnin.



"Earl on myös ollut karkotuksessa ja yksin etsiminen muun heimon silmien alla on sula mahdottomuus", Yau-Man perusteli päätöstään. Earl lupasi auttaa symbolin metsästämisessä ja houkutteli muut ruuanhankintaan, jotta Yau-Man saisi tehdä salapoliisityönsä ilman ylimääräisiä katseita.



Etsintä ei tuottanut tulosta, mutta Yau-Man pysyi luottavaisena. "Olen varma, että löydän symbolin!", hän vakuutti.



Ennen palkintokisan alkua molemmat heimot saivat valita katalogista kaksi palkintoa. Tällä kertaa miteltiin mutapainin merkeissä pareittain. Moto päihitti Ravun ylivoimaisesti ja palasi takaisin leiriin toilettitarvikkeita ja kahvia rikkaampana.



Kitkaa kuitenkin syntyi, kun Stacy ja Lisi kieltäytyivät neuvomasta Dreamzia kahvinkeitossa. Muita naisten typerä käytös tympi. Earl kärsi häviöstä koitunutta rangaistusta karkotussaarella.



Koskemattomuudesta kilpailtiin muistipelillä. Kisasta kehkeytyi jännittävä, sillä peli oli tasan aina viimeiseen yritykseen asti. Cassandra onnistui ratkaisemaan tehtävän ja Ravun kohtaloksi koitui äänestys.



Ääniä jaettiin tasaisesti sekä Ritalle että Anthonylle, mutta heikoksi arvosteltu Anthony sai vielä jatkaa kisassa. "Toivottavasti lapseni voivat olla ylpeitä minusta", 34-vuotias yksinhuoltajaäiti Rita toivoi ja harmitteli, ettei saanut seikkailla Fijin saarilla pidempään."



mtv3.fi-sivuilta näkee myös kilpailijoiden kuvat ja muut tiedot.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan seitsemän