Tyttöystävä yönä kaverinsa luona (mies)
Onko tämä naisten keskuudessa ihan yleistä, että mennään yökyläilemään kaverin luokse joka on mies? Kyseessä on täysin heteromies, ei homomies.
Olen seurustellut kuukauden tyttöystäväni kanssa ja hän käy silloin tällöin yökylässä tämän miespuolisen kaverinsa luona enkä tiedä mitä ajatella.
Kommentit (16)
Hahhaha
Käy ihan "muuten vaan" yökyläilemässä miespuolisen kaverinsa luona? Oletko kysynyt "tyttöystäväsi" mielipidettä, "seurusteletteko te"?
Ei kuulosta siltä.
Asuuko se mies kaukana? Sittenhän on ihan luonnollista, että tyttöystäväsi myös yöpyy kaverinsa luona.
Pettäminen ei vaadi yökyläilyä, panna voi päivälläkin.
Niin, tietääkö se tyttö varmasti, että seurustelette?
Mulle toi ei ainakaan ole ikinä ollut normaalia/hyväksyttävää. Itse en tee tuollaista, enkä näin ollen toivo myöskään puolison tekevän. Mutta jokainen määrittää itse parisuhteensa säännöt/rajat.
Onko kyseessä varmasti seurustelu eikä tapailu, ja on sovittu ettei muiden kanssa harrasteta seksiä?
"Tyttöystävä yönä kaverinsa luona (mies)"
Ei tämä ole niin vaikeata: "Tyttöystävä yötä kaverinsa luona"
En tiedä yleisyydestä. Mä olen kyllä toisinaan yötä kaverin luona, joka on nainen. Olen itse mies. Nukutaan ihan sujuvasti eri huoneissa eikä nussutella, pussailla tai kähmitä. Ei tuo tyttöystävääni ole haitannut.
On normaalia. Itse olen naisen kanssa suhteessa (lesbo ja bi -pari) ja johan siinä olisi, jos minä en saisi mennä kenenkään luokse yöksi tai tyttöystäväni naispuoleisten kavereidensa luo. Tyttöystävä lähtee itse asiassa kahdestaan toisen naispuoleisen kaverinsa kanssa ulkomaille viikoksi, eikä tämäkään ole mikään ongelma. Luotan tyttöystävääni ja hän minuun, ei ole kummallakaan mitään syytä epäillä toista.
Onko se tyttö antanut syytä epäillä, että kyseessä olisi muuta kuin kaveri?
Sehän riippuu tyttöystäväsi luonteesta, vielä tämän ajan jälkeenhän et häntä kauhean hyvin tunne. Oletteko sopineet seurustelevanne? Jos ette, en pitäisi lainkaan ihmeellisenä että tyttis kävisi nusuttelemassa "kaverinsa" kanssa. Voi toki olla myös että ei, mutta kannattaa tuo teidän suhteen virallisuus lähiaikana nostaa pöydälle, vaikka tuore suhde onkin.
Mulla oli opisleluaikana pari miespuolista erittäin hyvää kaveria. Asuivat n. 30km päässä opiskelupaikkakunnalta huonojen liikenmeyhteyksien päässä ja joskus yöpyivät mun luona. Esim jos oltiin oltu iltaa viettämässä tai arkenakin, jos tulivat tekemään opiskelujuttuja ja meni myöhäiseksi. Yksin tai kaksin olivat yötä ja saivat pedikseen levitettävän vuodesohvan. Mun poikaystävä ei onneksi ollut mustis. Myös mun lapsuuden hyvä ystävä, mies hänkin, saattou tulla mun luo yksikseen muutamaksi yöksi. Mä en tajua, miksei vastakkaisten sukupuolien ystävyys ole vielä tämä päivänäkään ihan normaalia joidenkin ihmisten mielissä.
Eiköhän siellä patukkaa piilotella.
On se normaalia. Siis siinä mielessä, että itsekin nukuin monesti eri sukupuolta olevien kavereitteni luona, eikä siihen liittynyt mitään muuta kuin yhteinen baari-ilta, ei seksiä. Mutta olin silloin sinkku. Siinä vaiheessa, kun ollaan parisuhteessa, moni ei varmaan tuollaista hyväksyisi.
On normaalia. Varsinkin nuorempana nukkunut samassa sängyssäkin ilman mitään taka-ajatuksia. Näin vanhemmiten sitä mielummin kömpii joka tapauksessa omaan sänkyyn kuon ylipäänsä yökyläilee hirveästi, mutta nuorempana sitä halusi baari-illan tms. jälkeen vain lähimpään sänkyyn nukkumaan.