Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Kysykää naiselta, jolla ollut useampi varattu mies
08.01.2017 |
HUOM! En paljasta mitään mikä henkilöisi tarkemmin miehiä tai minua.
Voin silti kertoa sellaista, joka pysyy riittävän yleisellä tasolla. Vain jotta tästä pettämisilmiöstä saataisiin asiallista keskustelua aikaiseksi.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Miten voi olla ettei ketään kiinnosta tämä aihe? Täällä kun koko ajan saa lukea miesten pettämisestä ja siitä miten suhteet kaatuvat.
Outoa. Moni varmaan luulee, ettei tämä aihe kosketa itseä - kunnes sitten eräänä päivänä… Voin sanoa, että olen itse sinkku. Ne miehet, joiden kanssa minulla on jotakin ollut, eivät varmasti ole sellaisia joiden vaimo osaisi aavistaa yhtään mitään.
Se osaltaan tekee minulle sen, etten tiedä voinko ikinä luottaa enää yhteenkään mieheen. Alkaa usko mennä, että olisi oikeasti uskollista ihmistä olemassakaan. Alan jo kyseenalaistaa itseänikin, kun nämä kokemukset muokkaavat ajatusmaailmaani.