Ennustetaan vuotta 2017
Kommentit (17)
Lisää pommi-iskuja ympäri eurooppaa.
Av-palstalla haukutaan hallitus, ulkomaalaiset, kokoomuslaiset, vihreät, EU, ruotsinkieliset, YLE, helsinkiläiset, maajussit, Helsingin Sanomat ja kaikki muukin mitä ikinä mieleen tulee. Koskaan ennen ei ole näin kamalaa ollut, sanoo av-mamma.
Kaaosta, sekasortoa ja toivottomuutta. Väkivalta lisääntyy. Ihmisten ahneus ja pahuus korostuu entisestään. Suomessa leipäjonot kasvaa, kansalaiset voi huonommin. Köyhyys ja kurjuus, sekä välinpitämättömyys lisääntyy. Astumme sisään synkempään maailmaan. Ei näy valoa tunnelin päässä. Lohdutonta!
Kim Ju Sipi nimeää uudet päätoimittajat kaikkiin medioihin.
Jussi Halla-ahosta tulee uusi puheenjohtaja ja Persut tekee taas jytkyn.
Sauli Niinistö saa sairaskohtauksen ja vajoaa koomaan, Juha Sipilä nousee valtakunnanführeriksi yhdistämällä tasavallan presidentin ja pääministerin toimet.
Il sipi joutuu eroamaan. Uudet vaalit.
Jospa viimeinkin tulisivat av-palstalla kiihkeästi odotetut Venäjän armeija, ebola, uusi punakapina, yhteiskunnan romahdus, Jeesus, persuille 101 % äänistä, ja mitä niitä nyt olikaan.
Sauli ja Jenni saavat vihdoin potran poikavauvan!
Vierailija kirjoitti:
Sauli Niinistö saa sairaskohtauksen ja vajoaa koomaan, Juha Sipilä nousee valtakunnanführeriksi yhdistämällä tasavallan presidentin ja pääministerin toimet.
Ja hallitus kootaan valtakunnanführerin lähipiiristä.
Mungiskin saa poijan ja kiikuttaa sitä ainakin kahdessatoista maassa ensi vuonna.
Kansalaiset eivät usko enää vaalilupauksiin, siis suuriin valheisiin, jotka kuitataan vaalien jälkeen täysin unohdetuiksi. Vaalilupauksia tekevät ehdokkaat joutuvat vastaamaan huutoonsa. Mikäli lupaukset ei täyty, kolahtaa sellin kalterit.
Putin vapauttaa Suomen, joka marssii kohti suurta tulevaisuutta kenraalikuvernööri Väyrysen johdolla. Neuvoa-antavassa kansanäänestyksessä Väyrynen saa 99,8 % kannatuksen, josta Väyrynen marisee, että tietyt piirit sotkivat äänestystulosta.
Kaikkien yllätykseksi vuosi 2017 on ihan paras miesmuistiin. Ääri-ilmiöt alkavat kadota ja hyvyys ja järki voittaa. Yhtä äkkiä on hillittömän epämuodikasta vihata ketään ja olla nurkkapatriootti. Putin saa lähtöpassit, sillä Venäjän oppositio osoittaa kaapin paikan.
Rahamarkkinoilla mennään kovaa ja moni ehtii rikastua. Markkinat kyllä romahtavat pahan kerran vajaan neljän vuoden kuluttua, ehkä menee vain kaksi vuotta.
Trump potkitaan pois virasta virkavirheen vuoksi. Eikä edes virheen, vaan ihan rikoksen.
Suomi täyttää 100 vuotta ja maaperästä löytyy niin paljon kultaa, että valtio pystyy maksamaan velkansa, vanhusten hoito saadaan maailman parhaiden tasoille, tieteelle ja koulutukselle riittää rahoja. Jääkiekko on edelleen iso juttu, mutta pieniä lajeja alkaa nousta.
Niin, ja Suomi voittaa Euroviisut, Miss Universum -kisat, Formulat ja eukonkannon MM-kisat.
Siis mikä vuosi! Ihanaa, alkaa ihan kohta.
Ihmiset ovat aivan yhtä tyhmiä kuin aikaisemminkin, eikä mistään vuoden 2016 tapahtumista olla opittu mitään. Kansakunta jakaantuu yhä enemmän Hillary ja Trump lippujen alle ja media tukee tätä jakoa täysillä palkeilla sen sijaan, että avaisi jotain tervejärkistä keskustelua. Ihmisten päät on niin sekaisin, että kannasta riippumatta ollaan valmiita valitsemaan täysin ala-arvoinen idiootti keulakuvaksi.
Vierailija kirjoitti:
Sauli ja Jenni saavat vihdoin potran poikavauvan!
Ei toi Jenni-kana näytä munivan. Pitäisiköhän Saulin vaihtaa.
Naistenlehdissä on ennustettu rosaa väriä.