Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olenko sittenkin bi-seksuaali?

Vierailija
20.12.2016 |

Mikähän minua vaivaa? :D Olen koko elämäni (ikää 25 vuotta) ajatellut olevani niin hetero kuin olla ja voi ja suorastaan kuvottunut ajatuksestakin naisen kanssa, mutta nyt, kaveripiiriini on ilmaantunut eräs todella mukava nainen, tunnen jonkinlaista vetovoimaa häneen, huomaan ajattelevani häntä jatkuvasti ja tuijottelen hänen kuvia puhelimesta koko ajan.
Tämä nainen on ns. jätkämäinen, eli lyhyet hiukset eikä kovin naisellinen tyyli.
Ikinä en voisi ihastua naiselliseen naiseen, en tunne minkäänlaista vetoa sellaisia kohtaan.

Voisiko tämän koko keissin selittää sillä, että tämä nainen on kuin "yksi jätkistä" ja jos kyse onkin vaan silkasta kokeilunhalusta? En kuitenkaan koe olevani sillä tavalla ihastunut, enkä ikinä voisi kuvitella olevani suhteessa naisen kanssa.

Miehet on kuitenkin ne, joita aina katson "sillä silmällä". Nyt viime aikoina vaan olen pistänyt merkille, että näköjään minun mielestäni jotkut, jätkämäiset naiset ovat aika kuumia. :D Olen myöskin fantasioinut tästä naisesta, mutta jostain syystä en syty ajatukselle, kun hän on alasti, ainoastaan silloin sytyn, kun ajatuksissani hänellä ne jätkämäiset vaatteet yllään. Miesten kuumista alastomista vartaloista sytyn aina.

En koe siis tarvetta lokeroida itseäni mihinkään hetero tai bi -kategoriaan, tämä tilanne vain hämmästyttää kovasti kun aina olen niin hetero ollut ja nyt yhtäkkiä tunnen vetovoimaa (jätkämäiseen) naiseen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse kuvittelin monta vuotta olevani hetero kunnes rakastuin naiseen. Nyt ollaan kaksi vuotta seurusteltu tämän ihanan naisen kanssa. :)

Ja tosiaan on sitä tässä jo tajunnut, että bi olen.

Sinun kohdallasi tosiaan voi olla kyse jostain ohimenevästä tai sitten olet ihan oikeasti ihastunut naiseen. Onnea! Me naiset ollaan aika ihania! :D

Vierailija
2/3 |
20.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa sitten jatkossa pysyä pelkästään naisissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kannattaa sitten jatkossa pysyä pelkästään naisissa.

Jaa millähän perusteella? :D