Abortti kielteiset sivut kielletään
Ranskassa senaatti päättää lainsäädännöstä joka kriminalisoisi nettisivut joilla esitetään materiaalia joka voi olla "psykologisesti tai moraalisesti ahdistavaa" abortin tehneille tai sitä suunnitteleville.
Ei voi kuin ihmetellä 70 luvulta tähän päivään tapahtunutta muutosta. Neuvostoliitossa abortti oli yleisin ehkäisykeino, nyt Pietarissa ei tahdota antaa aborttia edes 11 vuotiaalle.
Samaan aikaan halutaan kieltää abortista kielteisesti puhuminen.
https://www.google.fi/amp/s/amp.theguardian.com/world/2016/dec/01/frenc…
Kommentit (3)
Kieltämällä keskustelu tuskin saavutetaan mitään. Holokausti on hyvä esimerkki, monet uskovat jo että mikään osa tarinassa ei pidä paikkaansa. Ihmisille riittää, kun paljastuu pienikin valhe virallisessa totuudessa, niin eivät enää usko koko tarinaan.
Itse kävin Auswitsissä ja luin siitä myöhemmin ja tajusin että paikkaa on muuteltu sodan jälkeen paremmin satuihin sopivaksi. Krematorion savupiippu on myöhemmin tehty kulissi, joka muka savusi yötä päivää. Näin ei kuitenkaan tapahtunut kuin elokuvissa.
Sanan vapaus = saa vapaasti olla samaa mieltä.
Hyvä että tekopyhä jeesustelu kielletään.
Nämä "pro-life"-tyypit ovat usein myös "pro-death-penalty", että se siitä elämän pyhyydestä. Kiinnostaa niin kauan kuin toista voi hallita