Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kyllä sellainen on vaan TYHMÄ JA NAIIVI

Vierailija
08.12.2016 |

Kuka vielä nykyaikana alistuu yhtään kenenkään määräysvallan alle kotonaan, parisuhteessa, seurustelusuhteessa, työpaikoilla, kaverisuhteissa tai muualla. Sellaisen turhan ja narsistisen määräilyn alle.
KUKAAN EI NÄLKÄÄN KUOLE, VAIKKA UKKO OLISI RIKAS JA EROAISIT. ENNEN SOSIAALITURVAA OLI ASIAT JOLLAIN TAVALLA TOISIN.

- esimerkkejä:
Suomalainen pariskunta, mies kontrolloiva, väkivaltainen jne

- mies jostain irakin peräkylältä ja tyttöystävä lapsellinen tietämätön suomityttö: mies rajoittaa naisen vapautta monella tapaa, kietoo ajan myötä psykologisesti naisen ansaan..

- pahansisuinen työntekijä työpaikalla, joka myrkyttää ilmapiiriä tai osaamaton huono eriarvoistava johtaja

Jne jne

Pakkoko paskoja tilanteita katsoa, EI OLE PAKKO!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet oikeassa. Kaipa se on joku psykologinen ilmiö, että tutu helvetti tuntuu turvallisemmalta kuin vieras vaikka ymmärtäisi että se vieraan valitseminen johtaisi todennäköisesti parempaan elämään. Tai ajatellaan että elämänlaadun parantuminen ei riitä kompensoimaan elintason laskua?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kolme