Meksikossa 15-vuotiaan avoimille synttäreille ilmoittautunut yli miljoona ihmistä
Mitä se kertoo? Minun mielestä selvä asia. Kaikki miehet ja pojat haluavat päästä nuuhkimaan ja nussimaan kaunista 15-vuotiasta neitsytpillua ja siinä ohessa pitämään hauskaa. Harmi kun tämänkin totuuden kertomisesta tämä ketju menee lukkoon minuuteissa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201612082200037584_ul.shtml
Kommentit (2)
Meksikolainen fiesta on paljon muuta kuin nuuhkimista ja nussimista. Miljoona kuulosta paljolta, mutta synttärisankaria tuntematta tiedän, että Meksikossa osataan juhlia. Luultavasti sinne osallistuu tuhansia. Rikkaalla perheellä on varaa ruokaan kaikille. Linkissä puhutaan paikallisista bändeistä, mutta hyvin olisivat voineet ostaa Maluman, Pitbullin tai Enrique Iglesiasin sinne esiintymään. Vähän niinkuin amerikkalaisten My sweet 16. Suurin osa vieraista taitaa olla ikätovereita ja heidän ystäviä eikä mitään pi##unhimoisia vanhoja ukkoja. Isä turvamiehineen käännyttää sellaiset kovin nopeasti jo portilla... M29 ja latino
En usko että oikeasti paikalle menee muutakuin pari sataa max. Mutta alkuperäisiin pointtiin totta kyllä, itse menen jokaseen Suomalaisen 16vuotiaan synttäreihin tästä tarkoituksesta.