Lue keskustelun säännöt.
Jos britti olisi voittajaehdokas suomen xfacorissa niin tuskin briteissä edes mainittuihin asiasta
06.12.2016 |
Täällä kun vähän joku suomalainen saa julkisuutta maailmalla niin heti ollaan torilla jne... voi vittu kuin simppeliä porukkaa suomessa asuu? Hölmöläisten hommia tämä:)
Kommentit (3)
Briteissä ei ole varmaan ollut koskaan yhtäkään uutista brittinäyttelijän menestyksestä Hollywoodissa?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Just tuon ajattelun takia olemme näin loosereita kun ollaan. Tuo on yksinkertaisten ihmisten ajattelua. Miten tuosta voi tulla ylpeästi? Saatko itse enemmän valtaa? Saatko enemmän rahaa? Jne...?
No onhan Iso-Britannia nyt kulttuurialueena tosi paljon merkittävämpi globaalissa mittakaavassa (ja ylipäätää maailmanhistoriassa) ku Suomi. Perinteisesti suomalaiset ei sitä huomiota maailmalla oikee niitä joten miks nillittää ku kerranki joku täältä meiltäkin menestyy? Anna vaa ihmisten olla ylpeitä, kerranki
Inhoon siis ihan yli kaiken näitä "yhyy suomalaiset on niin junttei niinku" -tolloja. Ainakaan tolla meiningillä ei suomalaisten kansallinen itsetunto nouse