Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

äitiys-, isyys- ja vanhempainraha pitää poistaa, miksi vanhempana olemisesta pitäisi maksaa?

Vierailija
27.11.2016 |

Ennemminkin vanhempien pitäisi maksaa kun tekevät valtion rahaa kuluttavia eikä tuottavia lapsia suomeen!
t. Kelan työntekijä

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko keskustellut vanhempiesi kanssa siitä miksi olet olemassa? Kelan työntekijänä törsäät valtion varoja, ei ole kovin tuottavaa. Mut jätetään kaikki tuet maksamatta, niin ei tarvi Kelakaan sinua. Kannattaa haeskella jo hommia, koska ei työttömyydestäkään pitäisi korvauksia saada.

Vierailija
2/3 |
27.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

SIis anteeks, maksetaanko siitä että ulostaa madon perseestään???!?? Muutenki ku ilmaiesella vapaalla. Olen kuullu termin vanhempainraha, mutta ei kai se mikään automaattinen ole,

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset lorvii päivät pitkät päiväkodin sohvalla maaten. Pitäisi laittaa ne vastikkeettomaan työharjoitteluun jo nuoresta, sehän ehkäisee tulevaisuuden syrjäytymistä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän seitsemän