Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluaakohan rakkaudettomassa heteroliitossa elävä aikuinen nainen vaihtaa toiseen naiseen?

Vierailija
15.11.2016 |

Haihattelenkohan, kun häntä kumppanikseni haluaisin? Olen itse 30+ ja kamalassa, välivaltaisessa ja seksittömässä liitossa miehen kanssa. Ensimmäistä kertaa elämässäni rakastuin naiseen, joka on roimasti minua vanhempi, mutta myös seksittömässä, tosin väkivallattomassa, liitossa.

En usko, että itse enää edes kelpaan kenellekään muulle miehelle. Mieheni on sanonut, että yli 30-vuotiaat naiset ovat "muoreja" ja "kääkkiä" jne. ja kukaan mies ei sellaista aidosti halua. Olenkin päättänyt, etten enää kiusaa miehiä läsnäolollani ja siirryn mieluusti lesbosuhteeseen, jos vaikka sitä kautta onnistaisi. Jännittää vain, haluaakohan viisikymppinen enää vaihtaa johonkin ihan uuteen.

Oli kyllä ihanaa tuntea näin voimakkaita tunteita pitkästä aikaa. Ihastukseni kohde suhtautuu myöskin minuun lempeästi ja on rakastava ja kiltti...olen ihan taivaissa hänen seurassaan. Olen niin väsynyt siihen raastavaan jokapäiväiseen kiusaamiseen, nöyryyttämiseen ja alistamiseen kotona. Kunpa minäkin saisin olla vielä onnellinen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin sivusuhteen haluaisin; toivottavasti rakastettuni olisi samoilla linjoilla sitten, kun etenemme siihen vaiheeseen. Olemme mieheni kanssa yhdessä vain lasten vuoksi. En ole moneen vuoteen saanut läheisyyttä, seksiä tai rakkautta kotoa, joten tällaisessa tapauksessa sivusuhde olisi hyvä. Toisaalta se on aina kylmää kyytiä, kun mieheni tulee töistä kotiin, sillä se huutaminen, määräileminen ja sättiminen sekä väkivallalla uhkailu alkavat. Sama juttu on aamulla, kun herätään.

Olen ihan vilpittömästi ja rauhallisella mielin sanonut miehellekin, että mun puolestani hän voi etsiä jonkun muun minun tilalleni tai lisäkseni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä neljä