Onko masturbointi toiselta osapuolelta pois?
Niin. Onko masturbointi toiselta osapuolelta pois, tai loukkaako se toista osapuolta?
Kommentit (14)
Naisen masturbointi ei ole toiselta osapuolelta veks, miehen voi olla.
Onhan se, jos sitä kovin usein harrastaa. Turruttaa ja vie himoja, oma kumppani ei enää houkuta jos on koukussa masturbointiin. Voi myös loukata lisäksi.
Kysy kumppaniltasi miten se vaikuttaa häneen, ja pohtikaa yhdessä miten se vaikuttaa teidän seksiinne ja suhteeseenne.
Jos puolison kanssa ei saa orgasmia, niin aika paha on, jos ei saisi masturboidakaan. Naisilla näin on usein.
Ei loukkaa, eikä ole toiselta pois, PAITSI jos toinen osapuoli on puutteessa. Silloin pitää joko luopua masturboinnista osittain tai kokonaan tai hyväksyä, että toinen osapuoli hoitaa tarpeensa ilman masuboivaa osapuolta itse valitsemallaan tavalla.
Riippuu siitä miten se vaikuttaa. On ihan hyvä vaan silloin jos puolisolla on joku syy ettei voi harrastaa seksiä. Tai on haluttomampi kausi. Jos taas puolisoakin haluttaa niin ei oo kiva jos toinen käyttää kaikki himonsa runkkailuun.
Ei, jos siitä ei jää kiinni muijalle.
Joskus on, joskus ei. Silloin ei ole toiselta pois, jos on lisäksi yhteistä seksiä. Silloin on toiselta pois, jos toinen vain itsetyydyttää eikä haluja ja/tai kuntoa riitä enää kumppanin kanssa peuhaamiseen. Mitään oikeutta ei kuitenkaan ole kumppanilla kieltää ko. toimintaa, keskustella saa ja kannattaakin jos asia mietityttää.
Masturboinnissa ei ole mitään toista osapuolta
Vierailija kirjoitti:
Masturboinnissa ei ole mitään toista osapuolta
Kyllä munani nauttii kovasti kun annan sille hellyyttä!
Vierailija kirjoitti:
Masturboinnissa ei ole mitään toista osapuolta
Kyllä masturboida voi myös yhdessä
Kyl on saatanan dildottaja