Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi mulla salitreenin jälkeen on aina kiljuva nälkä?

Vierailija
09.11.2016 |

Ei ole lenkin tai pyörälenkin tai uinnin jälkeen. Eikä mun treenit omasta mielestäni niin tehokkaita ole, että kuluttaisin sen enempää kuin muisisakaan liikuntamuodoissa, teen enemmän pienillä painoilla pitkiä sarjoja ja liikkuvuustreenejä. Uskon, että uinnissa kulutan eniten, koska uimalla olen laihtunut takavuosina aika hyvin, muuta liikuntaa en oikein edes pystynyt silloin harrastamaan. Olin syönyt päivällä kunnon aterian, iltapäivällä hedelmän ja neljän maissa tuhdin sämpylän lisukkeineen, menin salille kuudelta ja tulin seitsemän jälkeen kotiin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska kroppa yrittä kasvaattaa lihasta ja siihen tarttee ylimääräistä ravintoa. Syö hyvä ihminen! Ei se treeni paljon muuten avita.

Vierailija
2/3 |
09.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omituinen aloitus! Tietysti tulee nälkä, jos on syönyt päivällä aterian ja iltapäivällä jonkun sämpylän. Tietty illalla on treenin jälkeen nälkä. Mitä tuota ihmettelemään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nälkä ei iske kesken juoksulenkin, koska se häiritsisi juoksemista. Juoksemisesta palautuminen kestää hetken ja sitten tulee nälkä. Salitreeni ei ole samalla tavoin yhtäjaksoista, vaan se sisältää palautumisjaksoja, jolloin nälkä pääsee yllättämään helpommin. Ihan yhtälailla sinulle tulee juostessa nälkä jos juokset, pysähdyt hetkeksi ja jatkat taas uudestaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yksi