Ahdistaa vähän. Olin toisena lukuvuonna eli vuosia sitten maksullinen mies naisille. Kerronko vaimolle vai en?
Täällä vois olla naisia jotka osaisi auttaa.
Opiskelujen toisena vuotena sattumien kautta päädyin tarjoamaan vanhemmille naisille (noooh yli 35 mutta silloin tuntui vanhoilta) seksiä rahasta. Ei niitä sen vuoden aikana olllut kuin ehkä kymmenen mutta muutaman kanssa tapailtiin tosi usein. Tykkäsin mutta oli se työ.
Olin unohtanut jo sen kaiken. Mutta viikonloppuna Prismassa jossa en yleensä käy viereisessä jonossa nainen oli yksi niistä vakiasiakkaista. Olin onneksi yksin liikkeellä mutta hän miehen kanssa. Tottakai tunnistimme toisemme mutta ei mitään sanottu.
Nyt vähän ahdistaa asia. Pitäisikö kertoa vaimolle vai yritänkö unohtaa? Miten itse suhtautuisit jos miehesi kertoisi? Tapahtui siis vuosia ennenkuin tavattiin.
Kommentit (17)
Miksi kertoisit? Ei sinun seksuaalinen historia kuulu kenellekkään muulle kuin itsellesi. Minäkin kävin maksullisissa Thaikuissa nuorempana, eikä vaimoni tiedä asiasta. Olen myös varma että hänen historiasta löytyy asioita joita minä en hyväksyisi.
Seuraavan seksikerran jälkeen toteat vain lakonisesti että tiedätkö että äskeisestä on monet naiset maksanut parisatkua sä saat ilmaiseksi!
Mitäs jos päätä ihan itse, mitä teet. Kuuntele intuitiota.
Mitä ei tiedä, sitä ei sure. Muutaman kymmenen panoa per vuosi on sinkulle normitahti. Jos sait siitä pikkurahan, ei muuta asiaa. Siis puhumatta paras, ne naiset ei sua käräytä.
Vierailija kirjoitti:
Mitäs jos päätä ihan itse, mitä teet. Kuuntele intuitiota.
Vuosisadan neuvo. En ainakaan itse osaisi yhtään sanoa miten vaimo suhtautuisi tuollaiseen.
Mielestäni jos oma olosi vaatii kertomista, niin kerro (asia vaivaa sinua). Mutta jos ei, en näe syytä kertoa. Vaimosi tod näk on onnellisempi kun ei tiedä.
Ei, mielestäni ei ole järkeä kertoa. Ja kyse ei ole luottamuksesta vaan mitä ei tiedä, sitä ei voi murehtia. Ollut on mennyttä ja takaisin et toivottavasti halua. Nainen on naiselle susi, vaimo heikkona hetkenä alkaa tivaamaan sinulta kuka oli paras jne mitä kaikkea olet tehnyt jne jne...
N42
hassu juttu mutta minäkin olin muutamia vuosia sitten maksullinen mies naisille terv. tuleva vaimosi
Itse kerroin taustastani maksullisena seuralaisena puolisolleni jo ihan seurustelun alkuaikoina. Minulla oli valtava tarve tehdä selväksi suhdettamme edeltäneen elämäni lähtökohdat sekä ehkä myös samalla selittää itselleni, miksi toimin niin kuin toimin. Toivoin tuolloin syvästi, että kumppanini voisi hyväksyä minut ja menneisyyteni kokonaisuutena niin, että oppisimme tuntemaan toisemme rehellisistä lähtökohdista. Mies oli toki järkyttynyt, sillä ei itse ole sitä tyyppiä, että olisi "joutunut" maksamaan seksistä (on saanut sitä yllin kyllin ilmaiseksikin), mutta hyväksyi asian hetken mietittyään. Olen todella onnellinen, etten joudu salaamaan henkilöhistoriaani rakkaaltani.
Tämä päätös on toki kaikkien oma - en yhtään sano, että jokaisen tulisi kertoa kumppaneilleen seksuaalisesta menneisyydestään näin avoimesti, mutta omaa elämääni rehellisyys helpotti. Luulen, että olisin muuten joutunut pelkäämään asian tulevan esille puolisolleni muita reittejä jonakin päivänä.
Toivottavasti löydät vielä parhaalta tuntuvan ratkaisun! Jos teillä on jo pitkä parisuhdehistoria takana, uskon, että kynnys tulla ulos kaapista asian suhteen on jo korkea, eikä puolisosikaan välttämättä ole kovin vastaanottavainen enää saamaan vastaavia pajastuksia sinusta. Siksi miettisin omia motiiveitani; kertoisitko totuuden yhteisen hyvän tulevaisuuden vai oman omatunnon helpottamisen takia?
Älä kerro. Jos vaimosi on muutenkin estynyt, niin sehän menee täysin lukkoon ja haluaa erota. Olis ollut fiksumpaa kertoa jo seurustelun alussa. Mennyttä ei voi muuttaa, mutta tulevaan voi vaikuttaa.
Minä en suuttuisi ainakaan tuollaisen asian kuulemisesta. Mitä se enää nykypäivänä mihinkään vaikuttaisi ? Menneet on menneitä ! Tosin ihmiset ovat erilaisia joten kaikki reagoisivat tuollaiseen uutiseen tottakai eri tavoin :)
Riippuu millainen vaimosi on, minä en välittäisi tietää.
Oma mieheni on rehellisyyden nimissä kertonut minulle asioita menneisyydestään, joiden tietämisestä on minulle ollut enemmän haittaa kuin mitään hyötyä.
Toki arvostan rehellisyyttä mutta silti jotkut jutut ovat vain vaivanneet minua ja saaneet useinkin miettimään onko miehen "entinen elämä" ollut jotenkin hienompi ja jännittävämpi kuin nykyinen, vaikka tiedän sen olevan turhaa ja tyhmää.
Häiritsisi ehkä vähän, jos on ollut paljon kumppaneita ja ei käytetty kondomia. Jostain syystä jokin hoivavietti herää.
Tuskin kertominen vaikuttaisi negatiivisesti, voi olla enemmänkin turn-on. Mies on nimittäin todellakin laatua, jos naiset suostuvat maksamaan hänelle seksistä. Nyt me kaikki myös tiedämme, että sinulla on iso kyrpä.
M35
Huorapukki, et ansaitse vaimoasi.
Vielä semmonen että ollaan ihan tavallinen parin pienen lapsen perhe nykyään. Vaimo ei ole seksuaalisesti kovin avoin tai mikään kokeilunhaluinen.