Ärsyttää noi tontit kun ne kattelee mua keittiötasolta
Luulisi niiden olevan iloisia kun toin pois pakkasesta mutta ei. Yhdelläkin murhaavasti kuokka kädessä.....
Kommentit (10)
Minuakin ärsyttää eniten tuijottava tontti. Naapurilla on sellainen, olen useana yönä mennyt sitä piiskaamaan niin että tanner vaan pöllyää, mutta tuijotus ei millään lopu.
Ei nää kasva mihinkään ja yhellä on ruokakuppi katsottuna jalkaan. Kaipa ne pitäisi johonkin lykkäystä talveksi.
Keittiötason tontit tuijottaa aina! Siksi meillä on vain vessatason ja muita paremman tason tontteja.
Meillä on onneks tontti pysynyt tua pihan puolella. Kyllä se aika pelottavalta näin pimeessä näyttää, jos verhonraosta kurkkaa ulos. Talikkokin siellä näyttää tököttävän kukkapenkissä, hyi miten hyytävää.
Vie ne Lahteen, siellä on kokonainen Tonttila talvisäilytystä varten.
Vierailija kirjoitti:
Minä annoin kissani syödä ne.
Oliko isokin tontti? Muista sit antaa kunnon matokuuri.
Sun puutarhatontut? Etkö tajunnut kasvattaa niille jotain kissanruohoa talvea varten? Vie nyt hyvä ihminen ne kylppäriin ja laita sinne laatikkoon edes multaa. Telkeä varuilta ovi yöksi.