Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Elisa v*tun viihde

Vierailija
02.11.2016 |

Ei toimi ei. En siis saa sitä alun alkaenkaan käyttöön. Kaikki johdot on kytketty ohjeiden mukaan ja tarkistettu moneen kertaan. Mutta tv ilmoittaa että "tarkista antennikaapeliyhteys ja tallennetut kanavat". Ohjeen mukaan viihteen lataaminen pitäisi alkaa itsestään, mutta ei ala.

Mitä hemmettiä voin tehdä? Soitto asiakaspalveluun ei auta mitään, koska minkä ne tekee jos johdot on ok. Mistä kaivan jonkun it-velhon tänne, eikö se maksa maltaita? Pitipä taas kuvitella osaavansa jotain, huokaus.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi emme suostuneet ottamaan mokomaa vaivoiksemme, kun kävimme hankkimassa Elisalta nettiliittymän. :) Kovasti myyjä kyllä tyrkytti ja tyrkytti ja tyrkytti, mutta emme taipuneet.

Kai sinne asiakaspalveluun kannattaa kuitenkin soittaa? Osaavat ehkä sanoa, mitä pitäisi tehdä.

2/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan sama juttu täällä ollut eilisestä asti! Luovutin jo :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla aikoinaan oli elisan laite ja se oli todella paska.

Vierailija
4/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käy Elisan Palstalla kysymässä neuvoa. Sinne voit myös laittaa kuvan/kuvia ongelmanratkaisua auttamaan. http://elisa.fi/palsta 

Vierailija
5/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eksän kanssa meillä oli tämä ja toimi minusta hyvin. Mutta eksähän silloin hoiti kaikki kytkemiset sun muut. Voi kerpele kun risoo. No, ehkä jaksan huomenna soitella Elisalle... ap

Vierailija
6/6 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naapuri pyysi mua joskus auttamaan asennuksessa. Vähän aikaa lueskelin ohjeita ja kysyin jotain salasanaa mistä siinä puhuttiin....koko liittymää ei oltu vielä avattu, vasta modeemi oli ehtinyt postiin. Ei ihme ettei toiminut :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan yksi