Olen 196cm mies pitääkö minun alistua rekrytointikokeiluun?
Mielestäni meidän pitkien ja isojen miesten ei kuulu alistua mihinkään rekrytointikokeiluihin. Jos pituutta on se 196cm niin se on vähintään alfauroksen merkki. Eli pois tuollaiset rekrytointikokeilut ja kunnon palkkatöitä ihmisille.
Kommentit (15)
Ei mikään estäne hakeutumasta sinne palkkatöihin. Alfauros osannee opastamattakin.
Ei alistua, vaan alentua. Kaikkein paras on kuitenkin sanoa kyykistyä. Jos olet liian pitkä ja seisot rekrykokeilussa suorassa, on työtasot ja tuotantolinjat melko matalalla.
Vierailija kirjoitti:
Ei alistua, vaan alentua. Kaikkein paras on kuitenkin sanoa kyykistyä. Jos olet liian pitkä ja seisot rekrykokeilussa suorassa, on työtasot ja tuotantolinjat melko matalalla.
Kyllä. Jatkuva alistuva kumartelu työtason äärellä aiheuttaa selkävaivoja. Etenkin pitkien selkiä on paljon vaikeampi hoitaa.
Yli 195 senttisenä olet oikeutettu valtion Napoleon-eläkkeeseen eli ilmainen persepano kääpiöltä kerran kuussa. Aiotko hakea?
Olisko joku 185cm hyvä yläraja vai ovatko hekin vielä liian pitkiä rekrytointiin...
Ei mutta tuo pituushan on hyvä asia.
Sinut voisi palkata työpaikoille ylettymään niihin ylähyllyihin, joihin kukaan ei yllä ilman tuolia, jota ei koskaan ole näköpiirissä..niinkuin työllistettynä..väliaikaisesti.
Sitten kun meet takaisin kortistoon oteetaan joku muu pitkä.
Tutkimuksien mukaan pitkät saavat kovempaa palkkaakin. Tietävätkö rekrytoijat tämän varmasti?
Joko uskotte?
No eikö tuollaisen alfauroksen pitäisi jo vähintään se perijätär löytää ilman vaikeuksia? Ei tarvitse ilmoittautua edes työttömäksi!